Myriam – Farsi

بهتره با مادرتون یا با شخصی که باهاش ارتباط خوبی داری صحبت کنی و بگی که از این موضوع اطلاع داری و احساساتت رو بگی تا بتونی به آرامش برسی و تمرکزت بیشتر بشه.اگر برون ریزی احساسات کنی شاید حست نسبت به عموت بهتر بشه. معمولا وسواس عملی برای کاهش اضطراب و فشار های ناشی از وسواس فکری است.در ایجاد وسواس عوامل زیستی، اجتماعی و روانی دخیل هستند که برای درمان آن باید در نظر گرفته شود که کدام از این علت ها در فرد قوی تر است. بهتر است شما به جلسات مشاوره و خانواده درمانی و یا زوج درمانی مراجعه کنید و اگر مهارت های لازم را کسب کردید و مشکل شما برطرف نشد به فکر آخرین راه حل (طلاق) باشید.باید بررسی شود که این مشکلات رفتاری همسرتون از چه زمانی شروع شده و علت آن چیست؟ متاسفانه دختر و پسرهای زیادی وجود دارند که تحت تاثیر هیجانات اولیه رابطه، احساس میکنند که هیچگاه بحث و اختلاف نظری با یکدیگر نخواهند داشت. کریمی عنوان کرد: امیدواریم تسهیلاتی هم برای بحث مشاوره ارائه شود برای مثلاً بیمه مشاوره سالها است در کش و قوس است زیرا باید به این امر توجه کرد که شاید یکی از دلایل عدم توجه خانوادهها به امر مشاوره، تعرفههای گرانی باشد که وجود دارد و ممکن است از توان خیلیها خارج باشد اما در وزارت ورزش و جوانان تلاش کردیم که با بسیاری از خیرین و مراکز مختلف تسهیلات ارائه دهیم و کارگاههای در طول سال در تمامی شهرستان ها و حتی شهرستان های محروم برگزار شود.

مرکز مشاوره ازدواج منطقه 17 تهران
عنابستانی تصریح کرد: این روزها طلاق یکی از مهم ترین آسیبهای اجتماعی است که دست به گریبان آن هستیم بنابراین افزایش سطح آگاهی جوانان قبل از شکل گیری خانواده تاثیر بسیار بالایی در کاهش طلاق دارد چرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و ما باید قبل از تشکیل خانواده جوانان را آگاه کنیم که این امر از طریق مشاوران قابل انجام است. از اساسی ترین ویژگی های بهترین مشاوره ازدواج در تهران که می توان از آن نام برد خصلت امانت داری است. سلام خدمت شما دوست عزیز این که اختلال هست یا نه باید مورد ارزیابی قرار بگیرید تا بشه به درستی تشخیص داد ممکن است از جمله ویژگی های شخصیتی شما باشد مثلا فردی هستید که احتیاج به حمایت دارید و … سلام خسته نباشید من شش ماه هست که به وسواس قزینه مبتلا شده ام و به صورت ناخداگاه موقع راه رفتن روی سرامیک قرینه رو حفظ میکنم خواهشا کمکم کنید . پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید احساسات خود را در مورد تفاوت رفتار پدر و مادرتون رو بیشتر بشناسید و به سمت پذیرش رفتار به جای مقابله با آنها حرکت کنید.

مشاوره ازدواج حضوری
اگر حساب پس انداز شما درشت و حساب بدهی شما اندک باشد در شرایط مطلوبی به سر می برید و می توانید در برابر طوفانهای اقتصادی بایستید و برعکس هم اگر حساب پس انداز کم و بدهی زیاد باشد با دشواری روبه رو هستید. احساس غم و پریشانی بین زن و شوهر به هر دلیلی باعث می شود در زندگی استرس، تنش، نگرانی، انواع ترس و سایر مشکلات رخ دهد. اگر شما احساس پریشانی درباره علت ازدواج دارید یا اگر خواستید مطمئن شوید از پیدا کردن همسر شایسته، مشاورهاین توانایی را به شما میدهد. به طور کلی باید کودک شما از جهات مختلف و با استفاده از روش های علمی روانشناسی مورد بررسی قرار بگیرد تا علت این رفتارها مشخص شده و روش های درمانی مانند بازی درمانی، آموزش والدین و … مقداری لجبازی در سن کودکی طبیعی است و بخشی از رشد آن است ولی شما والدین باید این لجبازی را تحت کنترل خود دربیاورید.در ابتدا علت این رفتارها را در وی ریشه یابی کنید شاید به خاطر جلب توجه است، یا به دلیل اینکه فقط از این طریق می تواند خواسته خود را برآورده کند و شما وقتی که این رفتار را از خود نشان می دهد به او پاسخ می دهید یا کودک شما مشکلی دارد و از این طریق احساس آرامش می کند و احتمال وجود اختلال بیش فعالی نیز وجود دارد.

ضرورت مشاوره ازدواج دوستی دارم که هم اتاقی و هم کلاسی من هست… كلا من خيلي ذيت ميشم از رفتاراش، چند وقتي هم هست من بخاطر و زايمان و شرايط سخت زندگي و بارداري ناخاسته حالت روحي خوبي ندارم و مقابل فحاشيهاي و عصبانيت شوهرم منم اختيارمو از دست ميدم و مثل خودش برخورد ميكنم، ولي الان درحال حاضر فقط به طلاق فكر ميكنم واقعا نميتونم توحينا و تحقيراشو تحمل كنم همسرم خيلي هم ادم لجباز و عصبي هست با اين كاراش من فقط ياد مامانش ميوفتم كه ازش متنفرم ، لطفا راهنمايي كنين با صحبتهايي كه با مامانم داشتم به اين نتيجه رسيديم ما اشتباه فكر ميكرديم اين ادم مثل مامانش بي ادب و بي فرهنگ نيست تصميم گرفتيم من برم خونه مادر پدرم بمونم تا اين ادم درست بشه البته بخاطر شرايط سخت خونه و همسايگي با مادرشوهرم و اذيتاش من به پيشنهاد شوهرم و پدرشون خيلي خونه پدرم ميمونم، اين تصميمي كه گرفتيم نميدونم تا چه مشاوره ازدواج پاسداران حد درسته؟ سلام خسته نباشين، مشكلمو به صورت خلاصه مينويسم لطفا بگين من چه برخوردي بايد داشته باشم، من دختري ٢٧ ساله هستم و همسرم ٢٦ ساله و يه پسر ٨ ماهه دارم ، با همسرم دوست بوديم و بعد از مخالفتهاي زياد مادرشون بعد از دوسال ازدواج كرديم و سريع بچه دار شدم ، متوجه شديم كه مامان همسرم مشكل اعصاب دارن و نه تنها بامن بلكه باهمه خانواده و فاميلاشون درگيرن حالت ثبات ندارن يه روز خوبن و يه روز بد،در حال حاضر بخاطر اذيتا و بي ادبي ها ي ايشون ارتباط كمي باهاشون دارن و پدر همسرم هم مدافع من هستن، ما متاسفانه در يك ساختمان زندگي ميكنيم و در يك طبقه ولي قراره بزودي به طبقه ديگه اي بريم، البته ارتباطمون الان كم هست، مشكل مادرشوهرمو و كه نميتونم حل كنم باهاش سعي ميكنم كنار بيام، موضوع اصلي من رفتارهاي همسرم هست كه بعد از ازدواج خيلي تغير كرده، برخوردرهاي زشت ايشون با من و خانوادم باعث ناراحتي شده البته به نظرم تا چند وقت پيش ادم فهميده اي بودو از من جلوي مامانش خيلي دفاع ميكرد ولي جديدا برخوردش خيلي بد و عصبي شده با كوچكترين موضوعي عصبي ميشه و فحش ميده شوخي دستي ميكنه و …