۴۴۰ نفر بستری جدید در استان تهران

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر “علیرضا زالی” گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید مبتلا به کرونا مثبت در بخش‌های عادی و ۸۵ بیمار جدید در بخش‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: در مجموع بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های استان تهران نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۲ نفر نیز ترخیص شده و برای ادامه درمان و پیگیری مورد توجه قرار خواهند گرفت.

رئیس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا استان تهران از بیماران کرونایی بهبود یافته و ترخیص شده از بیمارستان‌ها خواست اگر کمتر از دو هفته از زمان استقرارشان در بیمارستان گذشته است، در محیط‌های اجتماعی حضور پیدا نکنند.

زالی افزود: این افراد کماکان می‌توانند به عنوان ناقل عمل کرده و اطرافیان، دوستان و آشنایان خود را مبتلا کنند.

رئیس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا استان تهران تصریح کرد: فضای نقاهتگاهی تهران در اختیار این عزیزان بهبود یافته قرار دارد، اما اگر بخواهند در منزل حضور یابند نیز باید به گونه‌ای عمل کنند تا اهالی خانه را مبتلا نکنند.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از تخت‌های نقاهتگاهی تهران خالی است، در حالی که لازم است، افراد بهبود یافته در نقاهتگاه‌ها حضور یابند، تا افراد خانواده دچار مشکل نشوند و نیز به افراد شاغل اداری نیز دو هفته مرخصی داده می‌شود، که دچار مشکل نشوند.

رئیس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا استان تهران مشاغل را به دو دسته کم خطر و پر خطر تقسیم کرد و گفت: تکلیف مشاغل پر خطر معلوم است و بسیاری از این‌ها محل اجتماع هستند، اما اماکنی مانند بازار تهران و بازار‌های مسقف خرید نیز همچنان تعطیل خواهند بود و بازگشایی نمی‌شوند.

زالی اضافه کرد: بیشترین میزان سرایت در حمل و نقل عمومی است.

روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور در استان‌های مختلف متفاوت است. دکتر ایرج حریرچی امروز (جمعه) در استان کهگیلویه و بویر احمد تعداد مبتلایان بستری در این استان را ۱۸ نفر اعلام کرد.

[ad_2]

Source link