کشف بیش از ۲۱۴ هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در ادامه طرح مبارزه با احتکار و قاچاق کالا‌های بهداشتی در سطح کشور، همچنان رصد اطلاعاتی مبدأ و مقصد کالا‌های بهداشتی در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.

او افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با انجام اقدامات اطلاعاتی، انبار‌ها و مراکز متخلف پخش کالا‌های بهداشتی را شناسایی و پس از کسب مجوز قضایی اقدام به بازرسی از انبار‌های مورد نظر می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحد‌های صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، ۲۱۴ هزار و ۶۳۹ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۱۷۷ هزار و ۹۰۰ عدد دستکش، ۲۳ هزار و ۲۶۰ عدد انواع ماسک، ۱۳ هزار و ۴۷۹ عدد مواد ضدعفونی کننده و انواع تجهیزات پزشکی کشف و همچنین ۳۱۹ مرکز عرضه متخلف تجهیزات بهداشتی را نیز پلمب کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تجهیزات بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و در استان‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل شد، عنوان کرد: در این باره ۵۷ محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه احتکار و قاچاق کالای بهداشتی، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

[ad_2]

Source link