چرا تویوتا یاریس در ایران ارزش خرید ندارد ؟

سپر یکی از قطعات مهم در بدنه خودرو می باشد که در اکثر حوادث این قطعه دچار آسیب میشود و نیاز به تعویض پیدا طاسات تويوتا ياريس میکند. این امر در ترکیب با افزایش ۵۰ درصدی مقاومت پیچشی شاسی، سبب شده تواناییهای حرکتی کوپه ۱۲۷۰ کیلوگرمی ژاپنیها بیش از پیش ارتقا پیدا کند. که گاهی اوقات بر اساس یک بی احتیاطی و یا حوادث و تصادفات خودرو دچار عیب و خسارت می شود و نیاز به تعیر و تعویض قطعه پیدا میکند. سپرها از رسیدن خسارت جدی و زیاد به خودرو جلوگیری میکنند. که یکی از یکی نشان دهنده قدرت و عظمت این کمپانی می باشد. تویوتا معروف ترین کمپانی خودو سازی در دنیا می باشد. و طی چندین سال جزو برترین کمپانی خودروسازی در دنیا معرفی شده است. این پلتفرم اولین بار در سال ۲۰۱۵ روی خودروی پریوس عرضه شد. این خودروی سوپرمینی ارزان قیمت رومانیایی در ماه جولای ۲۰ هزار و ۴۴۶ دستگاه فروش داشته و توانسته برای نخستین بار محبوب ترین خودروی قاره اروپا شود. تویوتا میگوید کابین این خودرو طوری طراحی شده که تمرکز راننده را به بیشترین حد ممکن میرساند. خودروهای آفرود ، شاسی بلند ، سدان و خاتوادگی که هر کدام نمونه هایی از طراحی زیبا ف قدرت و سرعت و زیبایی در ساخت این خودروها می باشد.

مشخصه این است که پژو 206 سدان ، که برای توسعه موفقیت تجاری مارک (2006) منتشر شد ، حتی سهم کوچکی از محبوبیت هاچ بک نمادین را به دست نیاورد. یکی از دلایل محبوبیت و شهرت نسل قبلی ۸۶ هندلینگ بسیار خوب آن بود. این سیستم دارای قابلیتهای متعددی بوده و از وقوع برخورد و تصادف جلوگیری میکند؛ همچنین چنانچه به هر دلیلی سانحهای رخ دهد، این سیستم از وارد شدن صدمات بیشتر به سرنشینان پیشگیری کرده و با مراکز امدادی فورا ارتباط برقرار میکند. کارشناسی خودرو شامل تست دیجیتالی رنگ خودرو در مقیاس میکرون میباشد که توسط کارشناسان با تجربه ماتریس خودرو در محل انجام میگیرد.تشخیص کوچکترین ایرادهای بدنه اعم ازرنگ شدگی ،تعویض اجزای بدنه ،صافکاری بیرنگ وحتی پولیش شدگی .بررسی و برآورد میزان شدت برخورد در خودروهای رنگ شده، که دراین تست حتی میزان بتونه مصرف شده در زمان ترمیم خودرو توسط کارشناس به خریدار اعلام میشود. سپر جلو – سپر عقب – جلو پنجره – ارم تویوتا – چراغ خطر – چراغ عقب – مه شکن – بدنه – گلگیر – درب و… سپر ها یکی در جلو ویکی در عقب خودرو نصب شده اند و قیمت و کیفیت سپرها بسیار با اهمیت می باشد.

سیستم ترمزهای جلو از نوع دیسکی خنک شونده و در عقب از نوع کاسه ای است. خودروی باوقار ژاپنی از قلب تپنده ی 4 سیلندر با حجم 1500 سی سی بهره می بود که توان تولید 109 اسب بخار را برای این خودرو فراهم کرده است. قدرت کلی این خودرو ۱۱۶ اسب بخار است که ممکن است چندان زیاد به نظر نرسد، با این حال باید بدانید که این ماشین یک کراس اوور شهری است. این موتور در ۸۶ طوری تنظیم شده که توانایی تولید ۲۳۲ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و در همکاری با گیربکس شش سرعته خودکار یا نمونه شش سرعته دستی چرخهای عقب را به حرکت وادار میکند. نسخه مجهز به گیربکس خودکار تویوتا ۸۶ با تکنولوژی EyeSight Driver Assist شرکت سوبارو به دست مشتریان خواهد رسید. البته یکی از یوتیوبرهای نسبتاً معروف با نام رابرت میچل اخیراً فهمیده علیرغم استفاده از گیربکس دستی در GR یاریس میتوان مشکلات حادی را نیز تجربه کرد! آنطور که اعلام شده، به لطف استفاده از مواد سبکوزنی مثل آلومینیوم در پنل سقف و گلگیرها، مهندسین تویوتا توانستهاند مرکز ثقل ۸۶ ۲۰۲۲ را پایین نگه دارند.

جالب اینکه نمایشگر سیستم اینفوتینمنت ۸۶ هنگام روشن شدن خودرو، انیمیشنی برگرفته از حرکت پیستونهای موتور باکسر نمایش میدهد. ویدئوی جدیدی از تاپ گیر به این سؤال پاسخ میدهد. بخشی از قطعات بدنه در خودرو می باشد. این لوازم می تواند شامل قطعات بدنه و لوازم یدکی و … در ادامه با بررسی مشخصات فنی، طراحی داخلی و خارجی هیوندای اکسنت و تویوتا یاریس هاچبک، این دو مدل خودرو مقایسه میشوند. در فضای داخلی هم وضعیت مثل نمای بیرونی است و تفاوت شاخصی بین BRZ و ۸۶ دیده نمیشود. باید گفت که هردو خودرو در زمینه طراحی داخلی نکته مثبت قابل ارائهای ندارند و بسیار ناامیدکننده بهنظر میرسند. قطعات دست دوم بشرط سالم بودن و قابل استفاده بودن ارائه می شود . به گفته تویوتا نسل جدید به واسطه بروزآوریها هندلینگ بهتری ارائه کرده و بیش از پیش طرفداران هیجان را راضی خواهد نمود. قیمت ثابیت نمی توان ارائه نمود . منطق تویوتا این است که مشتریان شاید خواهان یک شاسی بلند بجای هاچبکی سنتی باشند اما C-HR از نظر قیمت در دسترس آن ها نباشد. شاید اف جی اولیه شباهتی به امروزش نداشته باشد اما در دهه 50 میلادی از این خودرو در جنگ کره استفاده شده است. سپرهای خودروهای خارجی و بصورت خام عرضه میشوند و مالک خودرو پس از خرید باید ان را همرنگ بدنه خودرو کند.