پکیج آریستون

 

پکیج آریستون

پکیج دیواری گرمایشی آریستون در یک نگاه

شرکت آریستون یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت ایندزیت می باشد که در سال 1958 در ایتالیا و توسط ویتوریو مرلونی تأسیس گردید.

آریستون همانند ایندزیت در تولید و عرضه لوازم خانگی الکترونیکی با کیفیت بسیار موفق عمل کرد تا جایی که در سال 2000 شرکت Stidol روسیه را خریداری کرد و تنها پس از یک سال دو شرکت انگلیسی GDA و Hotpoint را نیز تحت پوشش خود قرار داد.

 

 

رفع مشکلات پکیج آریستون و خرابی پکیج آریستون

هر پکیج دیواری از هر برندی که باشد، دیر یا زود به تعمیر و تعویض قطعات نیاز پیدا می‌کند. پکیج آریستون یک برند ایتالیایی است به همین دلیل، تعمیر پکیج آریستون و یا عیب یابی پکیج آریستون مهارت خاصی را طلب می‌کند. بسیاری از مشتریان ما از مشکلاتی همچونروشن نشدن پکیج آریستون و خرابی پکیج آریستون گلایه می‌کنند. لازم است بدانید که یک تعمیرکار با تجربه و با مهارت بالا، به لیست خطاهای پکیج آریستون تسلط کافی دارد و آن قدر تعمیرات پکیج آریستون را انجام داده است که با اولین بررسی‌ها می‌تواند در زمان خیلی کم به تعمیر و یا سرویس پکیج بپردازد.

 

رفع مشکلات پکیج آریستون و خرابی پکیج آریستون

به دلیل این که پکیج دیواری آریستون ساخت کشور ایتالیا است، قیمت قطعات پکیج دیواری آریستون نسبت به پکیج‌های دیگر موجود در ایران کمی بالاتر است که برخی افراد آن را در ردیف معایب پکیج در این مدل می‌دانند. اما خوب است بدانید این برند پکیج از نظر ساختاری با نمونه‌های ایرانی تفاوت دارد.

بنابراین تعمیر پکیج آریستون هم با مدل‌های دیگر پکیج‌های دیواری کمی متفاوت است، و نیاز دارد تا فردی که برای عیب یابی پکیج آریستون برای شما فرستاده می‌شود، به تمامی‌مشکلات پکیج آریستون و تعمیر پکیج وارد باشد و با قطعات اصلی و اورجینال به رفع خرابی پکیج آریستون بپردازد

 

اصلی‌ترین مشکلات پکیج آریستون

1.   پکیج آریستون روشن نمی‌شود.

2.   کار کردن مداوم دستگاه بدون استفاده از آن

3.   نشتی آب از زیر پکیج

4.   کم شدن فشار آب گرم

5.   گرم نشدن رادیاتور و شوفاژ‌ها

6.   در صورت بروز هر یک از ایرادات فوق در پکیج برای تعمیر پکیج آریستون همانند دیگر برندها مثل سرویس پکیج بوتان اقدام کنید تا مشکلات بزرگ‌تری برای سیستم گرمایشی شما پیش نیاید.

 

علت روشن نشدن پکیج آریستون

·         مطمئن شوید که پریز برقی که پکیج را به آن متصل کرده‌اید برق دارد!

·         سیم برق پکیج آریستون را بررسی کنید که خراب نباشد.

 

علت خاموش شدن پکیج آریستون

علت خاموش شدن پکیج آریستون می‌تواند هر یک از موارد زیر باشد:

·         کمبود فشار آب در پکیج

·         وجود مشکل در ایجاد شعله

·         روشن نشدن چراغ پیلوت پکیج

·         خرابی فن پکیج

·         وجود نقص در برد دستگاه 

·         وجود مشکل در چرخش آب در سیستم

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج اریستون

روشن شدن چراغ در پکیج می‌تواند نشان از وجود در مشکل در دستگاه شما باشید. اگر چراغ قرمز پکیج آریستون روشن شود، به معنای ری استارت پکیج است. اما اگر می‌خواهید بدانید علت روشن شدن آن چیست، باید حتما با یک تعمیرکار مشورت کنید و آن را هر چه زودتر رفع کنید.

 

 

مشکل 1: چرا با وجودی که پکیج آریستون کار می‌کند اما رادیاتور و شوفاژ به خوبی گرم نمی‌شوند؟

1.   کوتاه بودن ارتفاع شعله و یا تنظیم نبودن شیرگاز

2.   پایین بودن ظرفیت پکیج نسبت به تعداد شوفاژ‌ها

3.   هوا گرفتگی در پکیج دیواری آریستون و شوفاژ‌ها

4.   استفاده از سوپاپ بای پاس نامناسب

5.   نقص در پمپ مدار گرمایشی

6.   رسوب گرفتن مبدل و ردیاتور‌ها و آستانه لوله‌های ورودی و خروجی آبگرمکن دیواری و پکیج

7.   لوله کشی نامناسب مدار گرمایش

8.   ایراد در برد کنترل پکیج همانند برد پکیج بوتان و سایر برندها

 

مشکل 2: چرا پکیج آریستون آب را به خوبی گرم نمی‌کند؟

گرم نشدن آب می‌تواند به چند علت عمده حتی در بهترین پکیج نصب شده در ساختمان رخ دهد. تعدادی از این علت‌ها مانند کم بودن ارتفاع شعله پکیج، خرابی برد کنترل دستگاه، اشکال در پمپ پکیج دیواری یا دودکش نامناسب سیستم می‌باشند. توجه داشته باشید که افراد مبتدی و بدون تخصص نمی‌توانند اقدام به تعمیر پکیج آریستون و عیب یابی پکیج آریستون کنند.

 

مشکل 3: علت خوب کار نکردن سیستم گرمایشی چیست؟

یکی از مشکلات پکیج آریستون این است که با وجود این که آبگرمکن روشن می‌شود و آب را نیز گرم می‌کند، اما رادیاتورها و شوفاژ‌ها گرمای خوبی ندارند. قبل از این که پکیج را بررسی کنید یا برای تعمیر پکیج آریستون اق