پوشاک دست دوم نگرانی جدید اتحادیه

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  “بهرام شهریاری”، نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: در دوسال گذشته با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌هایی که در حوزه مبارزه با قاچاق کالا فعالیت دارند موفق شدیم از اوخر شهریورماه ۱۳۹۸، ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار از حجم ۲ و نیم میلیارد دلار قاچاق کاهش پیدا کرد و از فعالیت نشان‌های غیر مجاز پیشگیری شد و در مجتمع‌ها شاهد حضور فعال و موثر نشان‌های داخلی بودیم.

شهریاری گفت: پوشاک قاچاق دست دوم در ایران حق امتیاز را به رسمیت نمی‌شناسند و معمولا با حجم بالایی به کشور سرازیر می‌شود و با توجه به شیوع کرونا در جهان حجم وسیعی از پوشاک دست دوم بوجود آمده و این نگرانی در کشور وجود دارد که در ماه‌های آینده شاهد ورود حجم بالایی از پوشاک دست دوم باشیم.

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادر کنندگان نساجی گفت: عرضه لجام گسیخته پوشاک قاچاق در فضای مجازی با توجه به شیوع ویروس کرونا، نظارت مبادی ذیصلاح را می‌طلبد.

“حمیدرضا دهقانی‌نیا”، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا در گفتگوی تلفنی با برنامه ضمن تکذیب موافقت ستاد با واردات پوشاک گفت: در سال های گذشته همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اتحادیه تولید و صادرکنندگان نساجی در زمینه پوشاک قاچاق نتیجه خوبی داشت.

اوگفت: تنظیم بازار وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیست، بلکه وظیفه وزارت صمت است.

دهقانی‌نیا گفت: در حوزه فضای مجازی، ستاد مرکزی از سال ۱۳۹۷ دفتری که مسئولیت آن پیگیری و عرضه قاچاق کالا در فضای مجازی را بر عهده دارد ایجاد شد و این دفتر تاکنون ۷۳ درگاه را که در زمینه پوشاک قاچاق فعالیت داشتند را بسته و تارنمای آن‌ها را مسدود کرده است.

“داریوش بهنود قاسمی”، مدیرکل بازرسی سازمان حمایت در گفتگوی تلفنی گفت: مصادیقی که در زمینه قاچاق کالا و ارز وجود دارد از طریق ستاد مبارزه با قاچاق به دادستانی کل کشور اعلام و اقدامات لازم انجام می شود.

[ad_2]

Source link