پنتاگون انتشار آمار تفکیکی مبتلایان به کرونا را ممنوع کرد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  به نقل از پایگاه خبری هیل، “آلیسا فرح” سخنگوی پنتاگون طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس آمار یگان‌های رزمی، پایگاه‌های نظامی و سایر زیرمجموعه‌های وزارت دفاع آمریکا به‌طور مجزا منتشر نخواهد شد.

 

او گفت: وزارت دفاع آمریکا به کلیه پایگاه‌های نظامی و فرماندهی یگان‌های رزمی این کشور در آمریکا و سایر نقاط جهان دستور داد که از انتشار آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در میان نیرو‌های تحت امرشان خودداری کنند.

به گفته این مقام آمریکایی، ارائه آمار‌های تجمیعی [بدون تفکیک]مربوط به مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در یگان‌ها و نهاد‌های زیرمجموعه وزارت دفاع آمریکا همچنان ادامه خواهد یافت.

سخنگوی پنتاگون دلیل ممنوع شدن انتشار آمار‌های تفکیکی از مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در یگان‌ها و نهاد‌های تابعه را «نگرانی‌های مرتبط با امنیت عملیاتی» اعلام کرده است.

بر اساس آخرین آمار‌های منتشر شده از سوی وزارت دفاع آمریکا، تا ظهر دیروز سه‌شنبه ابتلای ۱۲۵۹ نفر از کارکنان زیرمجموعه این وزارتخانه -اعم از نظامیان، کارمندان غیرنظامی، پیمانکاران و اعضای خانواده کارکنان- به ویروس کرونا تأیید شده است که در این میان، ۴ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

۵۶۹ نظامی، ۲۲۰ غیرنظامی و ۱۵۰ عضو خانواده نظامی، ۶۴ پرسنل قراردادی از پرسنل و کارکنان ارتش آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

[ad_2]

Source link