پشت پرده تحرکات نظامی آمریکا در عراق

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

“سیدرضا صدرالحسینی” در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: هدف آمریکایی ها از راه اندازی جنجال های جدید در این شرایط کرونایی در منطقه تاثیر گزاری بر انتخاب دولت جدید عراق است. آمریکایی ها به دلیل شکست های متعدد در حوزه های مختلف منطقه بخصوص در عراق خوردند به دنبال قیل و قال هستند که با اصل قافلگیری در عملیات نظامی متفاوت است.

کارشناس مسائل غرب آسیا به پیشینه آمریکایی ها در ایجاد فرایند های نظامی اشاره کرد و گفت: تذکرات جدی “عادل عبدالمهدی” نخست وزیر فعلی به آمریکایی ها در استقرار موشک های پاتریوت و آمادگی نظامی عراق احتمال حمله آمریکایی ها به برخی مراکز عراق وجود دارد.

او از اختلاف نظر بین پنتاگون، سیا و وزارت خارجه آمریکا گفت و افزود: موضوع حمله نقطه ای به مناطقی از عراق را وزارت خارجه آمریکا محتمل دانسته که با مخالفت سیا و پنتاگون روبرو است.

حنیف غفاری کارشناس مسائل آمریکا گفت:سیاست های آمریکا در عراق بازتابی از تحولات داخلی در آمریکا است.

وضعیت ترامپ به شده متزلزل است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

دونالد ترامپ سعی می کند یک جبهه تبلیغاتی جدیدی را باز کند و بخش از  افکار عمومی مردم آمریکا را از تحولات حوزه  داخلی متوجه وقایع خارجی و حوزه سیاست خارجی کند.

حنیف غفاری با بیان اینکه بدهی های آمریکا رو به بحران و افزایش است، گفت: علاوه بر بدهی 23 تریلیون دلاری، تحمیل هزینه های ویروس کرونا در آمریکا باری را بر مشکلات اقتصادی آمریکا می افزاید و ترامپ توان یک ماجرا جویی تازه را در سیاست خارجی را نخواهد داشت.

======

کارشناس مسائل عراق به تحلیل تحولات داخلی عراق پرداخت و تحرکات آمریکایی ها در عراق را ناشی از ایجاد یک جنگ روانی با دو هدف مختلف دانست و گفت: هدف نخست آمریکایی ها حمایت از نخست وزیر جدید و کابینه او است.

“رضا میرابیان” به اخذ رای اعتماد کابینه جدید ” عدنان الزرفی” نخست وزیر عراق در هفته آینده اشاره کرد و گفت: الزرفی گزینه مورد قبول آمریکایی ها است که با مخالفت شیعیان عراق مواجه است.

میرابیان به هدف دیگر آمریکایی درباره اسقرار سامانه موشک های پاتریوت پرداخت و گفت: سیستم پاتریوت در پایگاههای نظامی عین ال اسد در غرب عراق و حریر در اربیل که با مورد انتقاد عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق است امنیت منطقه، شمال عراق را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

او گفت: “برهم صالح” رئیس جمهور عراق ائتلاف گروه اکثریت را در پارلمان رعایت نکرد و با کاندید کردنِ ” عدنان الزرفی” که روابط خوبی هم با شیعیان ندارد کاندید نخست وزیری جدید کرد.

[ad_2]

Source link