ورود به «ووهان» آزاد شد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

با لغو قرنطینه کامل ووهان کانون شیوع ویروس کرونا در مرکز چین بعد از ۷۶ روز، اکنون ورود و خروج از این شهر ۱۱ میلیون نفری آزاد شده و مردم به شرط داشتن «کد سبز» می‌توانند در شهر تردد کنند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین، شهر ووهان مرکز استان هوبی چین از روز ۲۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی قرنطینه و هر گونه تردد درون شهری و همچنین ورود و خرج از این شهر ممنوع شد، اما از بامداد امروز چهارشنبه این محدودیت‌ها لغو شده است در حالی که از یک هفته پیش امکان خروج از شهر فراهم شده بود.

خیابان ها، عمده مراکز خرید و فروشگاه‌ها در ووهان اکنون باز شده و مردم می‌توانند از آن‌ها خرید کنند شهروندان ووهانی همچنین در صورتی که «کد سبز» که بسته به شرایط سلامت برای آن‌ها صادر می‌شد داشته باشند می‌توانند از شبکه حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

ساکنان «ووهان» که در خارج از این شهر کار یا زندگی می‌کردند از ۹ فروردین اجازه یافته بودند شهر را ترک کنند، اما تا امروز کسی نمی‌توانست وارد شهر شود مقامات بهداشت چین اعلام کردند امروز چهارشنبه ۲۰۰ پرواز از ووهان به شهر‌های دیگر انجام می‌شود که ۱۰ هزار مسافر را جابجا خواهند کرد همچنین قرار است ۱۰۰ قطار تند رو مسافران را از این شهر به شهر‌های دیگر جابجا کنند.

اگرچه ورود و خروج از ووهان آزاد شده است، اما هنوز مدارس و دانشگاه‌ های این شهر تا اطلاع ثانوی بسته است و وضعیت “عاری از اپیدمی” تعدادی از مجتمع‌های مسکونی هم به دلیل شناسایی موارد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا لغو شده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر، در سراسر جهان به یک میلیون و ۴۳۱ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۸۲ هزار و ۷۴ تن گزارش شده است و ۳۰۲ هزار و ۱۴۵ نفر بهبود یافته‌اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز چهارشنبه در ووهان چین به ۵۰ هزار و ۸ نفر رسیده که ۲ هزار و ۵۷۲ تن فوت شده و ۴۶ هزار و ۹۹۱ نفر بهبود یافته‌اند.

 

[ad_2]

Source link