همچنان نگرانی‌ها درباره کرونا پابرجاست

[ad_1]

محسنی بندپی امروز دوشنبه افزود: هنوز معتقدیم که باید از رفتار عادی پرهیز کنیم، چون این ویروس ابعاد ناشناخته‌ای دارد و به تازگی موج جدیدی از ابتلا را در برخی استان‌ها شاهد بودیم.

وی یادآورشد: اگر هنوز می‌گوییم که استان تهران کانون آلودگی هست اگرچه در همه نقاط کشور احتمال آلودگی هست، اما این استان به سبب ویژگی‌هایی که دارد و تراکم بالای جمعیت شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند.

محسنی بندپی اظهارداشت: اگر به طور میانگین ۵۰ نفر در هر کیلومتر مربع زندگی می‌کنند در تهران این عدد به یک هزار نفر در هر یک کیلومتر مربع می‌رسد و در شهرستان بهارستان ۱۰ هزار نفر.

استاندار تهران گفت: بر اساس این شرایط روزانه ۶۰۰ هزار نفر از مترو استفاده می‌کنند، بنابراین هر نوع غفلتی موجب می‌شود دستاورد‌هایی که در نتیجه لطف خدا و اجرای فاصله گذاری اجتماعی و تلاش کادر درمانی کسب کرده ایم، بی ثمر شود.

وی خاطر نشان کرد: موفقیت‌های خوبی داشتیم و میانگین بهبود یافتگان در استان تهران ۸۸.۸ درصد بوده و میانگین سنی فوتی‌های این استان هشت سال فاصله سنی از متوسط کشوری داشته است.

محسنی بندپی ادامه داد: این نشان می‌دهد که کادر درمانی آماده به امکانات خوبی آماده خدمت هستند، اما همچنان نگرانی‌ها پابرجاست.

استاندار تهران تاکید کرد: ویروس کرونا هنوز از بین نرفته و محو نشده و فقط مدیریت شده است از همین رو باید همچنان مراقبت‌های لازم را داشت با این وجود اکنون این شرایط فراهم شده است که بتوان گفت نسبت به ۱۰ روز قبل وضعیت خوبی داریم.

وی با تاکید بر اینکه مردم همچنان خانه خود را امن‌ترین جا بدانند، تصریح کرد: محدودیتی برای تردد ایجاد نکرده ایم و باید نسبت به توصیه ایمنی راه‌ها هم دقت کافی را داشته باشیم و هم مردم اولویت نخست خود در خانه ماندن قرار دهند و حتی اگر سفر می‌کنند، به استانی سفر کنند که آلودگی کمتر و شهر‌های سفید بیشتری دارد

محسنی بندپی اضافه کرد: مردم می‌توانند صبر کنند و در باقی ایام سال به سفر بروند، اما آن دسته از افرادی که به سفر می‌روند نیز باید به حتم نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند تا آلودگی بار دیگر منتقل و جابجا نشود.
پس از شیوع ویروس کرونا در کلانشهر تهران و در پی تصمیم ستاد مقابله با کرونا اجرای طرح‌های ترافیکی اعم از محدودیت تردد در محدوده طرح ترافیکی و طرح کنترل آلودگی هوا از ۲۳ فروردین لغو شد و تصمیم همچنان پابرجاست.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، تا ظهر ۲۸ اردیبهشت، ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسیده است.

بیماری کووید ۱۹ که علایمی شبیه آنفلوآنزا دارد، اما از نظر سرعت انتشار و کشندگی از آن خطرناک‌تر است، اواخر دی ماه از شهر ووهان چین شیوع یافت و اکنون افزون بر ۴ میلیون و ۷۳۷ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۳۱۳ نفر را گرفته است.

[ad_2]

Source link