همه کرونا می‌گیرند، پیشگیری بهترین درمان است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  دکتر مسعود مردانی در برنامه تیتر امشب با بیان این مطلب گفت: بهترین راه مقابله با کرونا پیشگیری با رعایت بهداشت عمومی و فردی و شستن مرتب دست هاست، زیرا امکانات و تجهیزات پزشکی هر چقدر هم باشد نمی‌تواند تکافوی جمعیت کثیری از مبتلایان را بکند الان مشاهده می‌کنید به همین علت، محشر واقعی در آمریکا و شهر نیویورک رخ داده است.

متخصص بیماری‌های عفونی گفت: کودکان هم کرونا می‌گیرند، اما بیشتر فرم سبک آن را می‌گیرند، اما طبق تجربه‌ها افراد مسن و داری بیماری‌های زمینه‌ای به علت ضعیف‌تر بودن سیستم ایمنی مرگ و میرشان بیشتر است و علائم بیماری در آن‌ها شدیدتر است.

مردانی با بیان این که زدن ماسک همچنان برای عموم مردم ضرورت ندارد افزود: زدن الکل به ماسک و سر و صورت و گرفتن سشوار به ماسک و بینی و دهان کار‌های علمی‌ای نیست و هیچ تاثیری هم روی کرونا ندارد.

متخصص عفونی شستن مرتب دست‌ها و دوری از تجمعات را بسیار مهم بر شمرد و گفت: باید ۲۰ ثانیه دست را با صابون شست و بعد زیر آب گرفت و نباید بیش از حد آب مصرف کرد.

او با تکذیب این موضوع که معتادان مبتلا نمی‌شوند گفت: معتادان و سیگاری‌ها و اهل دود همه به کرونا مبتلا می‌شوند و این حرفی غیر علمی است و این گونه شایعه‌ها را سوداگران مرگ شایعه می‌کنند برعکس معتادان به علت ضعف ریه و سیستم ایمنیشان زودتر و شدیدتر مبتلا می‌شوند.

دکتر مردانی گفت: مردم برای درمان‌های غیر ضروری به هیچ وجه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه نکنند، اما آن‌هایی که نیاز به درمان فوری دارند باید مراجعه کنند نمی‌شود زنی که وقت زایمانش رسیده یا کسی که زخم معده دارد یا آپاندیسش ترکیده و یا سکته کرده به بیمارستان مراجعه نکند.

متخصص عفونی با بیان این که هنوز دارویی برای کرونا ساخته نشده گفت: دارو‌هایی که چینی‌ها استفاده کردند و ما هم استفاده کردیم همه دارو‌های ضد ویروس و ضد ایدز است و تا حدودی برخی از آن‌ها تاثیر داشته اند، ولی این دارو‌ها در بیمارستان و برای آن‌هایی که در آی سی یو هستند استفاده می‌شود و قابل تجویز برای دیگران نیست.

دکتر مردانی گفت: کسی که کرونا بگیرد تا موقعی که ویروس جهش ژنتیک پیدا نکرده دیگر به کرونا مبتلا نخواهد شد.

[ad_2]

Source link