هشدار؛ سیزده به در یعنی اوج‌گیری طولانی کرونا

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر سیدعلی دهقان منشادی متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه ۱۳ بدر امسال مساوی با اوج گیری طولانی ویروس کرونا است، به تبیین عوامل اوج گیری طولانی این ویروس در کشور پرداخت و گفت: دراین روز‌ها تنها با ماندن در خانه می‌توانیم باعث شکستن و قطع زنجیره کرونا شویم.

او در پاسخ به این سوال که چرا باید در تجمعات حضور نداشته باشیم؟ گفت:

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی برطرح فاصله گذاری اجتماعی تاکید دارد و تقریبا تمامی کشور‌ها وارد این طرح شده اند.

او گفت: بدون همکاری مردم نمی‌توان با ویروس کرونا مبارزه کرد، پس همه توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

دکتر دهقان تاکید کرد: باید توصیه‌ها و هشدار‌ها را در این باره جدی بگیریم و ببینیم که کشور با چنین مشکل جدی مواجه است و کادر درمانی با تمام توان در میدان هستند، بنابراین مردم بدانند که این دستورات اول به نفع خودشان است.

 

او توصیه کرد: مردم حتما به شستشوی دست‌ها ادامه دهند و سطوحی که شانس تماس با آن‌ها بیشتر است مرتب ضدعفونی کنند و فقط مبتلایان به بیماری، از ماسک استفاده کنند.

 

این پزشک متخصص به این سوال که «آیا خانواده ها می توانند سیزده بدر را در حیاط و یا پشت بام خانه در کنار هم باشند؟» این طور واکنش نشان داد:

 

سردار محمدکریم بیات فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران نیز در ادامه تلفنی گفت: پلیس با افرادی که در داخل و حاشیه پارک‌ها حضور داشته باشند برخورد می‌کند و این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.

[ad_2]

Source link