هر آنچه که باید درباره خرید ویولن بدانید

ممکن است برای اولین بار به عنوان یک مبتدی در تلاش برای یافتن ویولن باشید ، یا ممکن است بعد از مدت ها نواختن به یک ساز ظریف تر ارتقا دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد:

 

برای مبتدی

 

مبتدی دو گزینه دارد ، یا اجاره ساز یا خرید. در حالی که ممکن است اجاره ویولن به عنوان فرصتی برای سازگاری با ساز در نظر گرفته شود ، توجه داشته باشید که این سازها عموماً سازهای بی کیفیتی هستند که نواختن آنها می تواند بسیار ناامید کننده باشد. قانون کاهش بازده در مورد اجاره بها صدق می کند ، زیرا هزینه بیشتری را برای ویولن با کیفیت پایین تر پرداخت می کنید که هرگز صاحب آن نخواهید شد. اگر بیش از یک سال اجاره می کنید ، ممکن است قبلاً از طریق ارزش ابزار پرداخت کرده باشید. برخی از مغازه ها به شما اجازه می دهند بخشی از هزینه اجاره خود را برای خرید یک ابزار اعمال کنید ، اما همیشه باید در مورد این موضوع زودتر از موعد بپرسید و روی این مورد حساب نکنید.

 

اگر به دنبال ساز کودک (کم حجم) هستید ، یکی از دلایل خوب اجاره یک ساز می تواند باشد. در این مورد ، به طور کلی ارزش خرید یک وسیله بسیار بزرگ را ندارد ، با این تصور که کودک در آن “رشد می کند”. از سوی دیگر ، خرید مجموعه ای از سازهای بزرگتر بسیار گران است (8 اندازه اصلی وجود دارد و کودکان با سرعت شگفت آوری از اندازه ویولن خارج می شوند.) علاوه بر اجاره ، یکی دیگر از گزینه ها برای تهیه یک ویولن کوچک است. برای پیدا کردن یک فروشگاه معتبر موسیقی یا موسیقی در نزدیکی و پرسیدن “سیاست تجارت” آنها. با فرض مراقبت از ساز ، بسیاری از مغازه ها در صورت بازگرداندن ساز فعلی خود به عنوان “تجارت” ، تخفیف سخاوتمندانه ای در خرید اندازه بعدی به شما می دهند. (توجه داشته باشید که آنها این کار را به این دلیل انجام می دهند که می خواهند شما مشتری برگشتی باشید. به همین دلیل ، اکثر مکانها برای دستگاهی که از آنها خریداری نکرده اید به شما تخفیف تجاری نمی دهند).

 

با این اوصاف ، اگر تصمیم به خرید ویولن با اندازه کامل دارید ، ممکن است بخواهید به نمایندگی ویولن یا “luthier” بروید ، کسی که سازهای تار می سازد یا تعمیر می کند. در واقع ، ما یک فهرست راهنمای luthiers درست در اینجا در Violinist.com ، و همچنین یک فهرست از تجار که از Violinist.com پشتیبانی می کنند ، داریم.

 

هنگام خرید یک ساز از یک فروشگاه ، همیشه ایده خوبی است که در کنار یک ویولن نواز یا نوازنده با تجربه باشید. به طور کلی ، با این حال ، هنگام فشار دادن (اما نه به شدت زیاد!) در هر نقطه از ویولن ، این ساز باید در لمس محکم باشد و هیچ گونه ترک خوردگی نداشته باشد. اگر امکان آزمایش ساز در فروشگاه وجود دارد ، همه سیمهای باز باید کامل ، طنین انداز و برای گوش خوشایند باشند.

 

ممکن است یک ویولن خوب به صورت آنلاین خریداری کنید ، اما مراقب ویولن های بسیار ارزان باشید. در اینجا پیوندی به مقاله ما وجود دارد که چرا یک ویولن بسیار ارزان برای شما یک معامله نیست. بهتر است قبل از تعهد خرید ویولن را آزمایش کنید.

 

برای خرید یک ساز با کیفیت بالاتر

 

اگر از ساز نوازنده ساز می خرید ، احتمالاً ویولن ، کمان و کیس را جداگانه خریداری می کنید.

 

مناسب است که ویولن ها و کمان ها را آزمایش کنید ، قبل از خرید آنها را بنوازید. اگر نوازنده ای در شهر دیگری زندگی می کند ، می تواند برای شما ویولن یا کمان بفرستد تا برای مدتی امتحان کنید ، پس از آن می توانید یکی را انتخاب کنید ، یا همه آنها را بفرستید و هیچکدام را نخرید ، یا از برخی دیگر بخواهید امتحان کنند. همچنین مناسب است که درباره قیمت خرید ساز مذاکره شود.

 

اگر به فروشگاه ویولن می روید ، بیشتر اتاق یا مکانی دارند که می توانید ساز مورد علاقه خود را آزمایش کنید.

 

مستقیماً بیرون نیایید و محدوده قیمت خود را به فروشنده اعلام کنید. اگر سازها فاقد برچسب قیمت باشند ، ممکن است قصد داشته باشند قیمت ویولن را در محل مشخص کنند. فقط اگر ابزارها دارای برچسب با قیمت مشخص هستند ، باید محدوده قیمت خود را به آنها بگویید. سعی کنید فقط ابزارهایی را که می توانید هزینه کنید را آزمایش کنید. اگر هیچ کدام مورد پسند شما نیست ، به جستجوی جای دیگر ادامه دهید.

 

سازهای مدرن ، ساخته شده توسط یک نوازنده که هنوز زنده است ، گران تر از سازهای قدیمی هستند. یک ساز قدیمی نه تنها به دلیل صدایی که دارد و زیبایی ساخت آن ، بلکه ارزش عتیقه ای آن نیز ارزشمند است و اگر سازنده آن مرده و دیگر ویولن نمی سازد ، لزوماً “نسخه محدود” است!

 

یک ساز قدیمی می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. اما بسیاری از سازندگان مدرن وجود دارند که سازهای آنها خوب به نظر می رسند ، و اگر هزینه کمی دارید ، ممکن است این راهی باشد. یک ساز جدید ، اگر خوب اجرا شود (هماهنگ ، برای حداکثر طنین) ، می تواند “باز شود” ، و این بسیار هیجان انگیز است که فردی باشید که به شکل گیری صدای کمانچه کمک می کند.