نیمه نخست امسال سرخابی ها واگذار می شوند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، آقاي ابوالقاسم شمس در خصوص تأخير در واگذاري سهام استقلال و پرسپوليس در سال 98 گفت: اين دو شركت فرهنگي و ورزشي در زمان انجام اقدامات لازم با مشكلاتي از قبيل تغييرات مديريتي مواجه بودند كه اين موضوع باعث تاخير در همكاري آنها شد زيرا برخي از اقدامات را بايد هيئت مديره تصويب كند تا به مرحله اجرا در آيد.

عضو هيئت عامل سازمان خصوصي سازي ادامه داد: با وجود همه مشكلات و حاشيه‌هاي موجود در اين شركت‌ها اما با همكاري وزارت ورزش و جوانان و جلساتي برگزار شده است كه به نتايج قابل قبولي رسيديم و اميدواريم تكليف اين موضوع تا نيمه نخست سال ۹۹ مشخص شود و از طريق عرضه اوليه در فرابورس كشف قيمت صورت گرفته و عرضه‌هاي بلوكي در مراحل بعد صورت گيرد.

وي افزود: زماني كه بحث واگذاري دو باشگاه به صورت جدي مطرح و حتي آگهي شد فقط بحث واگذاري نشان ( برند) همراه با دارايي بود و به هيچ عنوان مسأله واگذاري هر يك از شركت هاي فرهنگي و ورزشي استقلال و پرسپوليس از طريق بازار سرمايه مطرح نشده بود ولي از مهر سال ۹۸ نحوه واگذاري تغيير كرد و شركت‌ها در حال واگذاري از طريق پذيرش در بازار سرمايه هستند.

آقاي شمس تأكيد كرد: طبق مذاكرات صورت گرفته اقدامات لازم در اين زمينه در نيمه نخست امسال انجام خواهد شد و اميدواريم كه كشف قيمت صورت گيرد.

وزارت ورزش براي واگذاري اين دو باشگاه بسيار پيگير است و اقدامات مربوطه را تاكنون براي انجام هر چه سريعتر فعاليت‌ها انجام داده است.

[ad_2]

Source link