نهال گردو ضیاء آباد قزوین قوداقوز

در مورد روش کاشت درخت گردوی خوشه ای از بذر نیز باستی توجه کرد که گردو خوشهای از طریق بذر، قلمه، پیوند و خواباندن تکثیر میشود. از پیوند شاخه، جوانه و خواباندن نهال هم می توان برای تکثیر آن استفاده کرد. در کشت بذری قبل از هر چیزی ابتدا گردوها را به مدت ۲۴ ساعت در آب قرار دهید، سپس آنها را در پرلیت قرار داده و در داخل پلاستیک بگذارید و آن را مرطوب نگهدارید و حدود ۳ تا ۴ ماه در یخچال قرار دهید در طول این مدت به گیاه خود سر بزنید و نگذارید خشک شود و آن را مرطوب نگهدارید، پس از این مدت گردو را از یخچال خارج کنید، برای کشت گردو اسرائیلی ابتدا یک گلدان تهیه کنید گلدان باید از زهشکی مناسبی برخوردار باشد سپس گلدان را با خاک مناسب و غنی پر کنید و پس از آن گردو را در عمق مناسبی از خاک بکارید و روی آن را بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید، پس از گذشت مدتی بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد میکند، زمانی که گیاه رشد کرد و به حد معینی از رشد رسید میتوانید آن را به زمین اصلی منتقل کنید.

نهال گردو گلپایگان زمانی که کاشت نهال گردو خوشه ای، را انجام دادید، باید به آبیاری آن نیز اهمیت دهید. یعنی زمانی که دیگر بارش طبیعی برای نهال وجود ندارد. در صورت عدم وجود سرمای کافی، بازشدن جوانهها و گل دهی نامنظم شده وبه تأخیر میافتد واین موجب کاهش محصول و خشک شدن سر شاخهها میشود اين رقم در نهال فروشی ونهالستان فيروز قره داغی توليد می شود. برای انجام هرس زمان نزدیک به بیدار شدن درخت را انتخاب می کنند. در زمان زمستان این درخت تا دمای ۱۰ درجه زیر صفر را هم تحمل می کند ولی با شروع رشد آن حتی دمای منفی ۲ درجه هم به آن آسیب جدی وارد می کند.

نهال گردو از کجا بخرم
اگر ریشه ها در معرض هوا قرار بگیرند ، ممکن است با آسیب روبرو شوند و از طرفی اگر درخت شما بیش از حد بزرگ شده و فضای زیادی را اشغال کرده ، می توانید آن را به جای دیگر منتقل کنید و در نتیجه می توانید از تکنیک های بیشتر و بهتری برای مراقبت از آن استفاده کنید . یکی از این بیماری ها که در سال های پر بارش اتفاق می افتد، بیماری آنتراکنوز می باشد که دارای عامل قارچی است. بهتر است بدانید که تکثیر گردو به وسیله بذر انجام می شود و همین طور می تواند با شیوه پیوند وصله ای هم به انجام برسد. تنها یک اشتباه در نحوه کاشت گردو خوشه ای می تواند به ضرر شما تمام شود لذا خواهش می کنیم حتما به این موارد دقت فرمایید. البته پیوند وصله را در دوسالگی نهال گردو خوشه ای، می توان انجام داد.

نهال گردو ترکیه ای نهال گردو پیوندی چندلر مقاوم به بیماری باکتریال مقاوم به سرما 35% چربی بیشتر نسبت به ارقام دیگر دارد. این ارقام بعد از بزرگ شدن و تبدیل شدن به درخت در صورتی که باران و برف کافی به آنها برسد. 1- استاندارد نهال ارقام به با پايه رويشي به (Qc) و یا زالزالک مشابه استاندارد نهال سيب روی پایههای رویش پاکوتاه کننده در نظر نهال گردو چندلر گلدانی گرفته شود. برای یک درخت ۱۵ ساله گردو یک کیلو گرم سولفات پتاسیم ۵۰۰گرم سولفاتروی ۵۰۰گرم سولفات آهن روی کودهای آلی(حیوانی)ریخته وباقیمانده ی چاله را با برگهای خشک پر میکنند وروی آنها خاک مرغوب می ریزند.کودهای ازته شامل نیترات واوره می باشدکه در دو نوبت به درخت گردو داده می شوند. عمل هرس را هم باید در اواخر زمستان روی آن انجام داد.