نمایش انزجار جهانی از رژیم صهیونیستی در روز جهانی قدس

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

هزاران نفر در کشور‌های مختلف با حضور در خیابان‌ها فریاد ” مرگ بر اسرائیل” سر دادند. در برخی دیگر از کشور‌ها همچون انگلیس امسال به علت شیوع ویروس منحوس کرونا، مسلمانان و آزادیخواهان به صورت مجازی خشم و نفرت خود را از رژیم جنایتکار صهیونیستی به نمایش گذاشتند.

 

همزمان با روز جهانی قدس، نشست آنلاین “قدس، سمبل مقاومت” در بوسنی و هرزگوین با حضور سفرای ایران، فلسطین و رئیس انجمن دوستی بوسنی و فلسطین در سارایوو برگزار شد.

فعالان مصری هم روز قدس را در مراسمی آنلاین، گرامی داشتند.

 

حافظ منافع ایران در قاهره، برخی از سران احزاب، فعالان مصری و پیروان خط مقاومت در مراسم حضور داشتند. سخنرانان تأکید کردند: نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز جهانی قدس، جانی تازه به جبهه مقاومت بخشید و قدس و قضیه فلسطین را زنده نگه داشت.

 

در این حال دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نبرد با رژیم صهیونیستی را تنها راه نجات فلسطین دانست و گفت: نبرد همه جانبه‌ای با طرح موسوم به «معامله قرن» آغاز می‌شود.

زیاد النخاله افزود: قدس پایتخت فلسطین و روز قدس، روز وحدت فلسطینان در برابر معامله قرن است.
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با قدردانی از حمایت‌های ایران از آرمان فلسطین، بیانات رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس را بسیار مهم توصیف کرد.

 

شرکت کنندگان در بزرگ‌ترین کنفرانس برخط بین المللی روز جهانی قدس تاکید کردند: تا زمانی که اشغالگری اسرائیل ادامه دارد، نمی‌توان آپارتاید را تمام شده دانست. این کنفرانس به ابتکار آفریقای جنوبی برگزار شد.

 

وزیر خارجه کشورمان به عنوان نخستین سخنران این کنفرانس، رژیم صهیونیستی را بزرگ‌ترین تهدید علیه صلح و امنیت جهان دانست و افزود: اراده جامعه جهانی و به خصوص مسلمانان، ایستادگی در برابر تجاوز و هیاهوی رسانه‌ای رژیم صهیونیستی است.

 

وزیر خارجه خطاب به برخی دولت‌های عربی که به جای حمایت از فلسطین، راه همکاری با آمریکا را انتخاب کرده اند، گفت: مسیر همکاری با آمریکا، مسیری بن بست است. آقای ظریف تاکید کرد: آمریکا و به خصوص دولت کنونی این کشور شریک تمامی جنایاتی است که رژیم صهیونیستی مرتکب شده است.

 

[ad_2]

Source link