نظام بهداشت و درمان کشور‌ها در معرض آزمونی سخت

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

پزشکان و پرستاران در بسیاری از بیمارستان‌های جهان روز‌هایی پر از بیم و امید می‌گذرانند؛ بیم جان انسان‌ها و امیدواری به گذر از این روز‌ها …

رئیس سازمان جهانی بهداشت، می‌گوید حالا که کرونا مساله مشترک جهانیان شده، نیاز به همبستگی بیشتر از هر زمانی احساس می‌شود.
در انگلیس، کرونا، نخست وزیر را به بخش مراقبت‌های ویژه فرستاده. دیلی‌گراف در گزارشی از وضعیت کرونا در انگلیس اعلام کرد: به استناد صحبت‌های وزیر بهداشت، انگلیس حداقل نیازمند ۵ هزار دستگاه کمک تنفسی است. مدیر ارشد شرکت سوئیسی تولید کننده دستگاه‌های کمک تنفس هم در این زمینه هشدار داد.
در اسپانیا، هفتیمن روز متوالی، شمار مبتلایان جدید کاهشی است و خوشبختانه ۴۳ هزار مبتلا هم بهبود یافته‌اند. موفقیت دیگر اسپانیا، خرید موفق محموله ۶۵ تنی اقلام بهداشتی در شرایطی است که راهزنی این اقلام میان آمریکا و اروپا رواج یافته.
در آمریکا با افزایش شمار جان باختگان کرونا، شهردار نیویورک گفته ممکن است مجبور شویم در پارک‌ها گور حفر کنیم. پرستاران نیویورک باز هم در اعتراض به کمبود ماسک و روپوش محافظتی تظاهرات کردند. آنان پلاکارد‌هایی در دست گرفته بودند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود: جان بیماران بر منافع شما مقدم است.
فرانسه وارد چهارمین هفته محدودیت‌ها شده و گفته می‌شود این محدودیت‌ها تمدید می‌شود.
در ایتالیا، شمار مبتلایان جدید کاهشی شده و نخستین بار در دو هفته گذشته، شمار جان باختگانِ روزانه، از ۶۰۰ نفر کمتر شده. در همین حال، وزیر بهداشت ایتالیا می‌گوید: تا عادی شدن شرایط فاصله داریم.
سوئیس با جمعیت هشت میلیون نفری، ۲۲ هزار مبتلای کرونا گزارش کرده تا نسبت شیوع در این کشور به ۲۵۰۰ نفر در میلیون برسد؛ رقمی نگران کننده و بیشتر از ایتالیا و آمریکا.
در ترکیه هم شمار مبتلایان از ۳۰ هزار نفر فراتر رفته. محدودیت‌ها در ۳۱ شهر و منطقه ادامه دارد. هزاران موارد مشکوک هم در انتظار آزمایش کرونا، به سر می‌برند.
چین، نخستین بار در سه ماه گذشته، موردی از فوت کرونایی گزارش نکرده. در چین ۹۴ درصد مبتلایان بهبود یافته‌اند و حالا چین تنها ۱۲۴۲ مبتلای رسمی دارد.

[ad_2]

Source link