نشست مجازی شورای امنیت با موضوع سوریه

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بشار جعفری در نشست مجازی شورای امنیت که با موضوع سوریه برگزار شد، افزود: هرگونه حضور نظامی خارجی در اراضی سوریه بدون موافقت دولت سوریه اشغالگری است. نماینده سوریه در سازمان ملل، دولت ترکیه را به حمایت از تروریست‌ها متهم کرد و گفت نیروهای ترکیه و گروه‌های تروریستی تحت حمایت آن، آب را روی بخش زیادی از مردم در شهر حسکه و اطرافش که ۲ میلیون نفر جمعیت دارد بسته‌اند. بشار جعفری به اقدام نیروهای اشغالگر آمریکایی در تاسیس پایگاه نظامی جدید در حومه استان دیر الزور خبر داد و گفت این اقدام با هدف تشدید سیطره بر چاه‌های نفتی سوریه صورت گرفته است.

نماینده ایران در سازمان ملل هم در این نشست گفت: نیروهای خارجی که دولت سوریه حضور آنها را غیرقانونی می‌داند باید این کشور را ترک کنند و آمریکا هم باید به اشغال سوریه با نقاب مبارزه با تروریسم پایان دهد. تخت روانچی، تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه را نقض فاحش قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل دانست و گفت: دولت سوریه حق حاکمیتی دارد تصمیم بگیرد چگونه و چه زمان از حق ذاتی خود در دفاع شخصی یا جمعی استفاده کند.

نماینده روسیه هم در این نشست حضور آمریکا در شمال سوریه، اردوگاه الحول، منطقه التنف و رقبان را اشغالگرانه توصیف کرد و گفت: ثبات و امنیت در این مناطق فقط درصورتی امکان پذیر است که به کنترل دولت سوریه بازگردند.

[ad_2]

Source link