نحوه عملکرد ردیاب خودرو

نحوه عملکرد ردیاب خودرو

شاید با خود متصور شوید که همه ردیاب ها مثل هم کار می کنند اما آیا می دانید نحوه کار کرد آن ها رچگونه است؟ شما عزیزان خوب می دانید که به وسیله ردیاب یا همان جی پی اس است که می توان موقعیت مکانی دقیق خودرو را یافت اما آیا می دانید ردیاب چه طور این کار را انجام می دهد؟ برخی دستگاه های جی پی اس مجهز به شنود هستند اما چه طور این کار را می کنند؟ قطعا برای انجام این کار ها به یک انرژی هم نیاز دارند اما این انرژی چطور تامین می شود؟ امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا در مورد چگونگی عملکرد ردیاب صحبت کنیم تا شما با همه اعمال ردیاب آشنا شوید و با آگاهی بیش تری آن را خریداری و استفاده کنید. از این رو پیشنهاد می کنیم برای یافتن پاسخ پرسش های این چنینی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اجزای تشکیل دهنده ردیاب

ردیاب ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که بنا بر مدلی که دارند ممکن است برخی از این اجزا کم و یا زیاد شوند. برای این که بیش تر متوجه شوید سعی کرده ایم این اجزا را در موارد زیر درج کنیم و در ادامه مطلب به طور کامل در مورد آن ها توضیح دهیم پس برای آشنایی با این اجزا موارد زیر را مطالعه کنید:

  • جی پی اس خودرو
  • شارژر ردیاب
  • دستگاه شنود در داخل کابین خودرو
  • دزدگیر ماهواره ای خودرو با قابلیت کنترل توسط موبایل

این اجزا با انجام عملکردی کوچک باعث به نتیجه رسیدن عملکردی بزرگ و یا به زبان ساده تر باعث به نتیجه رسیدن هدف اصلی یعنی ردیابی خودرو می شود برخی ردیاب ها قابلیت شنود ندارند اما برخی دیگر در این زمینه بسیار قدرتمند عمل می کنند. پس اگر قصد خرید جی پی اس را دارید توجه داشته باشید که تمام این اجزا را داشته باشد. اکنون در بند بعد از بخش جی پی اس خودرو خواهیم گفت پس بند بعد را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

بخش جی پی اس خودرو

برای این که در موقعیت آنلاین و یا آفلاین ردیابی صورت گیرد باید حتما این بخش کار خود را به طور درست و دقیق انجام دهد. در این شرایط سیگنال های موقعیت مختصات خودرو که توسط آنتن جی پی اس ردیاب خودرو از ماهواره های جی پی اس دریافت می گردد. اما سیگنال های جی پی اس از همه جا عبور می کنند مثلا از داشبورد و پلاستیک و لاستیک و حتی بدنه ماشین و غیره…  تا بتوانند موقعیت مکانی دقیقی شرح دهند به این صورت که امواج هایی که از ماهواره دریافت می شوند طول و عرض جغرافیایی به درستی و دقیق به اپلیکیشن موجود, در تلفن همراه شما و یا به صورت اس ام اس برای شما ارسال می شود. پس همان طور که می بینید کار ساده و راحتی نیست و بسیار هم پیچیده و تخصصی است نبود یا ایجاد اختلال در هر بخش باعث مختل شدن بخش های دیگر نیز می شود. در ادامه از بخش شنود دستگاه ردیاب خواهیم گفت پس حتما آن را مطالعه کنید.

بخش دستگاه شنود در داخل کابین خودرو

اگر دقت نموده باشید این بخش یکی از بهترین و مهیج ترین بخش های ردیاب به شمار می رود برای این که افراد با چک کردن و شنیدن صدای بقیه در ماشین خود از قدرت این دستگاه به وجد می آیند. اگر شما عزیزان دستگاه ردیابی خریداری کنید که دارای قابلیت شنود باشد قطع به یقین دیگر نیازی به خرید دستگاه شنود به صورت جداگانه نیست. دستگاه ردیاب مجهز به شنود این امکان را برای شما ایجاد می کند که همه صدا های موجود در کابین خودرو را بشنوید حتی اگر خدایی نکرده خودرو شما به سرقت رفت می توانید نقشه و هدف دزدان را بفهمید و به راحتی آن ها را پیدا کنید. پس این بخش بسیار مهم و کاربردی است. در ادامه از دزدگیر ماهواره ای خودرو با قابلیت کنترل خواهیم گفت پس در این بخش هم با ما همراه باشید.

بخش دزدگیر ماهواره ای خودرو با قابلیت کنترل

این بخش هم یکی از حیاتی ترین بخش ها محسوب می شود و جود این بخش سبب می شود که افراد بتوانند کنترل کلی و عالی بر خودرو خود داشته باشند. به این صورت که از راه دور می شود خودرو را خاموش کرد و یا این که ماشین را خاموش و یا آن را روشن نمود حتی این امکان را ایجاد می کند که اگر زمانی شما عزیزان این دزدگیر را فعال نمودید به شما هشدار هایی از قبیل باز بودن درب خودرو و یا روشن شدن خودرو و در نهایت ضربه به خودرو را به شما بدهد. در چنین مواقعی می فهمید که خودرو شما در خطر است و می توانید به سرعت پلیس را خبر کنید و در مدت زمان کوتاهی ماشین را پیدا و سارقین را دستگیر نمایید. پس وجود ردیاب و یا جی پی اس بسیار به صرفه و امنیتی است توصیه می کنیم یکی از آن ها را حتما داشت باشید. در ادامه از نحوه دریافت انرژی ردیاب خواهیم گفت پاراگراف آخر را از دست ندهید.

شارژر ردیاب

برای این که عملکرد ردیاب درست و دقیق باشد باید منبع انرژی آن نیز تامین شود برخی ردیاب ها هستند که به برق خودرو متصل می شود و از برق آن تغذیه می کنند اما ردیاب هایی هم هستند که به وسیله باتری و یا شارژر شارژ می شوند و از این طریق به فعالیت خود ادامه می دهند. بسیار مهم است ردیابی که خریداری می کنید دارای قابلیت شارژ بالا باشد و بتواند باتری شارژ خود را به مدت بیش تری حفظ کند برای مثال ردیاب هایی وجود دارند که دارای قابلیت حفظ شارژ تا 180 روز هستند بنابر این هنگام خرید ردیاب بهتر است دقت و توجه لازم را داشته باشید. همچنین نصب و تنظیم ردیاب هم در عملکرد و کارایی آن موثر است اگر ردیاب خوب نصب نشود ممکن است از خودرو جدا شود و اگر به درستی تنظیم نشود ممکن است درست کار نکند و موقعیت مکانی و شنود را به خوبی انجام ندهد.

منبع: https://radyabturbo.ir/