نبود قانون یکپارچه علت اصلی سردرگمی جهان فوتبال

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

براتی با بیان اینکه مشکل شیوع ویروس کرونا در جهان غافلگیرانه و غیر قابل پیش بینی بوده و مقررات مدونی هم برای آن وضع نشده است، افزود: تا امروز فیفا یا هیچ مرجع رسمی بین المللی به نتیجه قطعی و جمع بندی کامل برای ادامه یا تعطیلی مسابقات فوتبال در جهان نرسیده اند و هنوز آیین نامه و مقررات کامل و جامعی در این باره به دست نیامده است.

وی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات، ابعاد ناشناخته و پنهان این بحران است و همین موضوع باعث سردرگمی مسئولان فیفا و فدراسیون های فوتبال شده است.

براتی با بیان اینکه تاکنون اینچنین بحرانی در تاریخ فوتبال وجود نداشته است، گفت: با این آثار و ابعاد که جهان شمول باشد ابعاد این ویروس و تاثیر آن بر مسابقات و لیگ های فوتبالی به جهات مختلف قابل بررسی است.

وی غیر قابل پیش بینی بودن زمان ادامه بیماری، تعداد جمعیت درگیر و راههای درمان آن، تفاوت زیاد در تصمیم گیری های ملی، اختلاف سطح در لیگ های مختلف، تفاوت نرخ دستمزدها در کشورهای مختلف و میزان درآمد باشگا ه ها را از دیگر علت های این بلاتکلیفی برشمرد.

 

 مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ با اشاره به درگیر بودن همه کشورهای جهان به این ویروس منحوس، گفت: بعد از برچیده شدن این مشکل، همه ی لیگ های فوتبال در جهان به دنبال از سرگیری مسابقات و رقابت های مختلف در جهان فوتبال خواهند بود.

سهیل مهدی افزود: تا سازمان های مدیریت این امر مانند وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با ویروس کرونا رهنمودهای لازم را در خصوص ویروس کرونا به ما ندهند به دلیل با اهمیت بودن جان مردم، برنامه ریزی های لازم را در این حوزه به بعد از رفع این بحران موکول کرده ایم و انشاء الله پس از برچیده شدن این ویروس منحوس مصر به ادامه مسابقات در همه ی رده های لیگ هستیم.

وی تعیین سهمیه برای لیگ آینده آسیا و بحث صعود و سقوط تیم های لیگی در کشور را مهمترین دغدغه های سازمان لیگ برشمرد.

مهدی اهمیت تیم های لیگ برتری و بازیکنان این تیم ها را با اهمیت دانست و گفت: لیگ های پایین تر هم از درجه اهمیت بالایی در جامعه برخوردارند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: بعد از برچیده شدن این مشکل، به همه ی تیم های فوتبال در همه ی رده های لیگی فرصت آماده ساری مجدد داده خواهد شد.

[ad_2]

Source link