ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور فرسوده است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “مهران قربانی” در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه از ۳۶۰ هزار دستگاه کامیون در ناوکان حمل و نقل برون شهری کشور حدود ۱۰۷ هزار کامیون عمر بالای ۲۲ سال وجود دارد گفت: جمل و نقل جاده ای برون شهری در توسعه کشور نقش بسزایی دارد و ما تلاش می کنیم این ناوگان را علاوه بر توسعه جوان کنیم.

معاون حمل‌ و نقل سازمان راهداری از تلاش برای جوان سازی ناوگان جاده ای و استاندارد سازی گفت و افزود: افزایش بهره وری و کاهش تلفات جاده ای، سلامت راننده و نیروی انسانی از جمله مزایای جلوگیری از فرسودگی ناوگان حمل و نقل جاده ای است.

مهران قربانی از رونمایی از سامانه ثبت نام نوسازی ناوگان حمل‌ونقل برون‌شهری کالا گفت و افزود: با هدف نوسازی ۵۳ هزار دستگاه کامیون فرسوده تا سه سال آینده، متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه www.rpf.rmto.ir​​ ثبت نام کنند.

وی گفت: ۸۶۳ نفر از رانندگان مالک خودرو‌های با سن بالای ۵۰ سال در اولویت اند و پس از دریافت پیامک می‌توانند، طبق قرارداد با ایران خودرو دیزل و با توجه به راهنمایی‌های منتشر شده در این سامانه نسبت به خرید خودرو ثبت نام کنند.

قربانی درباره اهم تبعات وضعیت ناوگان حمل و نقل گفت: 

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری با بیان اینکه در کشور‌های پیشرفته عمر مفید کامیون ۵ سال و در کشور ما ۲۲ است، گفت: کامیون‌های فرسوده فعال در جاده‌های کشور حدود ۹۶۰ میلیون دلار سوخت مصرف می‌کند.
او افزود: از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸، ۵ هزار و ۱۸۸ دستگاه خودرو تحویل متقاضیان شده است.
وی به مقایسه بازسازی ناوگان سنگین حمل و نقل جاده‌ای در سال‌های گذشته پرداخت و گفت: در طول دو دهه گذشته کمتر از ۲۰ هزار دستگاه نوسازی شده است.
او گفت: نگاه نخست ما بازسازی ناوگان با استفاده از تولید کامیون‌های داخلی است.

[ad_2]

Source link