موارد تاثیر گذار در قیمت انواع الکترود جوشکاری – Electrodiha

دو: استعمال الکترود هم به صورت جریان متناوب و هم به صورت جریان مستقیم است. زمانیکه میخواهیم جوشکاری کنیم، قسمت غیرفلزی یا نیمهرسانای الکترود به جریان الکتریسیته متصل میشود و عملیات جوشکاری انجام میشود. ۲ یعنی جوشکاری هایی که فقط سطحی و افقی اند را میتوان انجام داد و ۳ به این معناست که تنها جوشکاری که حالت افقی دارند میتوان انجام داد. این جوشکاری با نقطه ذوب پایین بر روی فلز انجام می گردد. همچنین ضمن عمل به عنوان عایق جهت ایجاد گاز محافظ (Gaseous Shield) و شکل گیری سرباره (Slag) شناور بر روی سطح جوش برای افزایش مدت زمان خنک شدن جوش مورد استفاده قرار می گیرد. درجه سختی گرده جوش این الکترود کمتر از دو گرده اول و دوم و کمی بیشتر از گرده سوم می باشد و نیز در دارای قوس الکتریک خیلی آرام و نفوذ کم و شکل مهره های آن در درزهای شکل محدب می باشد.

این نوع الکترود ها به الکترودهای مقاوم نیز شهرت دارند .
عدد چهارم ویژگی های ظاهری گرده جوش و نوع جریان را تعیین می کند. دویچ پیشنهاد های بسیار گسترده ای را متناسب با صنایع و سازه ها ارائه میدهد. اساسا قیمت سیم جوش ها بر اساس برند و نوع آن متفاوت می باشد. کمیاب شدن یک مدل الکترود استیل میتواند قیمت آن را افزایش دهد. تنگستن فلزی کمیاب و گران بهاست که در طبیعت تقریباً به صورت خالص یافت نمیشود، بلکه فقط میتوان ترکیبات آن را با سایر عناصر پیدا کرد. این سیم جوش ها بسیار معروف هستند و از آن ها برای جوشکاری سطح عمیق استفاده می شود. این نوع الکترود ها به الکترودهای مقاوم نیز شهرت دارند . فلز جوش این الکترود تا دمای 500 درجه سانتیگراد مقاوم در برابر سایش، چسبندگی و ضربه می باشد. با توجه به این مشخصات، مدل 7018 در جوشکاری سازه ها مفید شناخته شده است. میل جوش های ضخیم از سلولز و مواد معدنی یا ترکیب هر دوی آن ها ساخته می شوند. الکترود های جوشکاری قطعاتی هستند از جنس فولاد با پوشش فلاکس که یک طرف آنها به بخش غیر فلزی یا مواد نیمه رسانا متصل میشود و طرف دیگر آنها در تماس با قسمت رسانا و فلزی قرار دارد. از الکترود برای پر کردن فضای خالی مابین دو جسم استفاده میشود باید به این نکته توجه داشت که جنس الکترود باید با مقطه مورد استفاده هماهنگ باشد.

خرید الکترود ضد سایش
این نوع از سیم های جوش مانند سیم جوش نقره در جوشکاری های گاز در صنایع فلزی و همچنین برای اتصالات جوش لوله های مسی پر استفاده است. سیم های جوش مسی دارای ترکیباتی شامل کادمیم بوده که از مشخصه اصلی آن پایین بودن دما جوش، سیالیت فوق العاده و بازه ذوب کم است. نوع اتصالات در این جوشکاری ها از نوع هوا گاز بوده و دستگاه های مخصوص جوشکاری لوله مسی به شکل کیت اکسیژن گاز جوشکاری با امکان ایجاد شعله و دما می باشد. الکترود جوشکاری بر اساس شاخصه های مختلف دسته بندی می شوند.یکی از آن ها جنس مفتول آن می باشد. باید بگوییم که الکترود جوشکاری از لایه ای از جنس فلاکس و مفتول تشکیل شده است و مفتول موجود الکترود را پوشانده است باید اشاره کرد که پوشش فلاکس الکترود کمک زیادی به ثبات قوس الکتریکی در فرآیند جوشکاری میکند. البته واضح است که هر تولید کننده مقادیری از اطلاعات جداول را بصورت محرمانه نزد خود محفوظ نگه میدارد. سنگ شکن تنگستن، کارخانه تولید شن و ماسه. تلفن کارخانه ۵۲۲۶۲۶۱ فاکس نام تجاری الکترود پارس سال , چرخ دنده.

مشخصات الکترود ضد سایش
چرخ جوشکاری مس تنگستن الکترود دیسک pcd تنگستن مس با مواد تنگستن مس (wcu) ساخته شده است. این الکترود به عنوان یک میل جوش با قوس الکتریکی پایدار شناخته می شود و در جریان های بالا با حداقل پاشش مواد کار می کند. برخي موارد کاربرد این الکترود عبارتند از: آسیابها و سرندها، قطعات زینتر شده، صفحات و بازوهای سایشی، بازوهای خراشنده، سیستمهای تغذیه در کوره های بلند، کوره های سیمان، ناخنی ها و لبه های باکت ها. عدد 4،×4××E :در تمامی حالت ها و حالت V-down به کار می رود. نکته ای که در استفاده از این نوع الکترودها باید به یاد داشته باشید ، تعویض آن ها در دوره زمانی های متناوب است . آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از 2% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده میشود. به حداقل رساندن مقدار عناصر آلیاژی مثل کربن، سلیسیم، فسفر و گوگرد، احتمال بروز ترک یا شکاف های ناشی از خوردگی های بین دانه ای را در جوشها به حداقل ممکن می رساند. در روپوش این نوع الکترود هیچ مادهی سلولزی استفاده نشده است به همین دلیل جوشهای حاصل از این نوع الکترود حداقل میزان هیدروژن را در جوشها دارند.

الکترود های ضد سایشاگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از الکترود وسیم جوش ضد سایش دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.