منابع حاصل از فروش شستا متعلق به تامین اجتماعی است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد رضوانی فر در گفتگو با برمانه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: دارایی حاصل از فروش شستا دارایی بین نسلی است و این دارایی باید شفاف و مبتنی بر قوانین عملی‌تر بازار برای دستیابی به ارزش افزوده بالاتر اداره شود تا عملکردش در مقایسه با سایر رقبا دیده شود.

مدیرعامل شستا با اشاره به این که همیشه ابهاماتی راجع به عملکرد شستا وجود داشته گفت: در حال حاضر ۲۸۸ پروژه مصوب داریم که به بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه برای بازسازی و نوسازی و ارتقای تجهیزات و … نیاز دارند.

او با اشاره به طی مراحل طولانی و قانونی شرکت برای پذیرش در بورس گفت: طبق قوانین پس از طی مراحل قانونی شرکت ملزم به عرضه ۱۰ تا ۱۲ درصد سهامش است و افزایش میزان عرضه سهام شرکت در آینده در اختیار و تصمیم هیئت امنا و هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی است.

رضوانی فر گفت: ۱۸۷ شرکت مدیریتی داریم که از این میان بیش از ۸۳ درصد پورتفوی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی بورسی است که به لحاظ تعداد ۸۲ شرکت است.

مدیر عامل شستا افزود: پارسال متوسط ۳۵ درصد از عرضه‌های اولیه در بورس و فرابورس را شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی انجام داد.

محمود گودرزی معاون بورس تهران نیز با اشاره به اقبال خوب مردم به بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه سال گذشته بیش از ۳ میلیارد تومان برای شرکت‌ها و بنگاه ه‌ای بزرگ تامین سرمایه کرد.

او با اشاره به عرضه ۱۰ درصد سهام شستا بعد از یکسال تلاش همکاران و سازمان تامین اجتماعی گفت: توانستیم امروز در عرضه اولیه ۸۱ میلیارد سهم را به ارزش تقریبی ۷ هزار میلیارد توان و در بازه قیمتی ۸۵۰ تا ۸۶۰ تومان با موفقیت انجام دهیم.

گودرزی درباره نحوه کشف قیمت سهام شستا گفت: کشف قیمت شرکت‌های سرمایه گذاری و هلدینگ بر اساس خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها انجام می‌شود و قیمت سهام شستا بر اساس ۷۰ درصد خالص ارزش دارایی‌های آن صورت گرفت.

او گفت: روز شنبه باقیمانده سهام شستا به صندوق‌های سرمایه گذاری عرضه می‌شود که سهمیه آن‌ها از قبل مشخص شده است.

معاون بورس تهران همچنین با بیان این که بازار سرمایه بازار پرریسکی است گفت: مردم حتما با افراد خبره مشورت کنند و از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کنند.

[ad_2]

Source link