مشروح 20، چهارشنبه 31 اردیبهشت 99

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 رئیس‌جمهور گفت: با وجود فشارها، اراده پولادین مردم فلسطین و مقاومت آن‌ها ادامه می‌یابد و به نتیجه خواهد رسید … آقای روحانی در جلسه هیئت دولت اضافه کرد: روز قدس امسال با شرایط خودش در مناطق سفید که نماز جمعه برقراره، برگزار می‌شه … در بقیه مناطق هم از طریق فضای مجازی و در چارچوبی که امکانپذیره، روز قدس را گرامی خواهند داشت.

 

رئیس جمهور از آگاهی و مسئولیت‌پذیری مردم برای مشارکت در مقابله با بیماری کرونا و کمک به نیازمندان قدردانی کرد و گفت: همچنان با ادامه رعایت هوشمند نباید از این بیمار غافل و دلخوش به موفقیت‌ها بشیم.

آقای روحانی با اشاره به مشکلات مردم به علت بیماری کرونا اضافه کرد: دولت حمایت‌های خود را از مردم که در این مدت مشکلات فراوانی داشته‌اند ادامه خواهد داد … همه مصوبات اقتصادی مرتبط با کمک به مردم و کسب و کار‌ها باید تا پایان خرداد اجرایی و عملیاتی شود … رئیس جمهور گفت: مردم نگران کالای اساسی نباشند؛ ارز لازم برای تأمین کالا‌های اساسی رو در اختیار داریم.
*****
اعلام آمادگی گروه‌های مقاومت فلسطینی برای مقابله با هرگونه توطئه رژیم صهیونیستی … گروه‌های فلسطینی در واکنش به تصمیم رژیم اشغالگر قدس برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی اعلام کردند: آماده مقابله با سیاست مصادره اراضی فلسطینی هستند.

 

همزمان با گسترش اعتراض‌ها به توطئه رژیم صهیونیستی، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همه توافقات با رژیم صهیونیستی و آمریکا رو لغو کرد … تعدادی از نمایندگان مقاومت فلسطینی با حضور در مرز لبنان و فلسطین اشغالی، یاد شهدای راهپیمایی بازگشت و روز جهانی قدس را گرامی داشتند.

در آستانه روز جهانی قدس، شخصیت‌های کشوری و لشکری همصدا با شخصیت‌های سیاسی و مذهبی دیگر کشور بر حفظ آرمان آزادی قدس از اشغال رژیم کودک کش تاکید کردن … خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی هم در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس تاکید کردند: به همه‌ی دنیا اعلام می‌کنیم تا آخرین قطره خون در راه آزادی قدس شریف مبارزه می‌کنیم و تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی در کنار ملت‌های آزادی‌خواه جهان خواهیم بود … پشتیبانی همه‌جانبه جمهوری اسلامی از مجاهدان فلسطینی دستور خمینی کبیر و خلف صالحش حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای است … در این بیانیه تاکید شده ایران آرمان رهایی قدس را به فرماندهی نیروی فرامرزی قدس ادامه خواهد داد … نیروی باعظمت قدس که خار چشم دشمنان است پابرجاست و به یاری همه مجاهدان پیروزی را رقم خواهد زد … خون شهدای قدس تا لحظه‌ی پیروزی نهایی گریبان آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را رها نخواهد کرد.

 

*****
پرتاب سنگ وحدت مسلمانان از میان صفحات فضای مجازی، بر سراشغالگران قدس و حامیان این رژیم کودک کش … فضایی که این روز‌ها رنگ و بوی قدس گرفته.

سخنگوی دولت گفت: درسته وارد مرحله مهار بیماری شدیم، اما هنوز شرایط برای سفر‌های غیرضرور ایمن نیست، از هرگونه برنامه ریزی برای سفر خودداری کنین.

 

 

*****************************
وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از اوج گرفتن ویروس کرونا در برخی نقاط کشور به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: با سفر‌های غیرضرور احتمال داره این بیماری در دیگر نقاط کشور هم خیز برداره.

 

*****************************
شناسایی دو هزار ۲۳۴۶ بیمار جدید کرونایی در کشور … سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدن … دکتر جهانپور اضافه کرد متاسفانه در۲۴ ساعت گذشته ۶۴ بیمار کرونایی جان باختند که مجموع جان باختگان به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید.
*****************************
رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: تهران وضعیت باثباتی پیداه کرده، اما همچنان شکننده است باید همه شهروندان دستورالعمل‌ها رو رعایت کنن.

 

*****************************
مجلسی‌ها با یه عکس یادگاری به دور دهم پایان دادند … رئیس مجلس در نطق پایانی مجلس دهم گفت: در این دور تقریباً ۲۰۰ قانون به تصویب رسید که حدود دو سوم، لوایح بودن. مهمترین دستاورد مجلس دهم هم تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارزه.

 

آقای لاریجانی با گلایه از انتقاد برخی رسانه‌ها درباره توانایی‌های این مجلس اضافه کرد: از اردیبهشت ۹۶ که آمریکا تحریم‌های خود را بر ایران تشدید کرد بسیاری از حوادث پشت سر هم پیش آمد که مجلس در این شرایط وظیفه خود را به خوبی انجام داد … نمایندگان مجلس جلسه امروز با کلیات طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی موافقت کردند … با رأی نمایندگان مجلس از این پس همه معاملات باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود … با موافقت نمایندگان، مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی مکلف به ثبت پیش‌نویس قرارداد‌ها در سامانه رسمی شدند … مجلس دهم تا ششم خرداد به وظایف خود عمل خواهد کرد و از هفتم خرداد مجلس یازدهم آغاز به کار خواهد کرد.

 

بیش از ۶۵ درصد مبتلایان به کرونا در جهان اروپایی و امریکایی هستن … آماری که میشه با اون نحوه برخورد این کشور‌ها رو با کرونا بررسی کرد … کشور‌هایی که به جای کنترل و درمان کرونا، بیشتر به دنبالی سیاسی کاری هستن.

 

خبرنگاران امروز یه هشدار از پلیس فتا، واریز بیمه بیکاری و خبر‌هایی از بورس و معدن رو در شبکه خبر پیگیری کردن.

 

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور قزاقستان بر رفع موانع ترانزیتی و همکاری‌های بانکی و نهایی شدن موافقتنامه تسهیل صدور روادید تجاری بین دو کشور تاکید کرد. آقای روحانی گفت: ایران آماده است سیستم تهاتر کالا با قزاقستان رو برقرارکنه. با توافق آقایان روحانی و توقایف، وزرای راه دو کشور مسئول پیگیری افزایش تبادلات تجاری از مسیر دریای خزر شدند.

[ad_2]

Source link