مشروح 13، یکشنبه 24 فروردین 1399

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس جمهور از مردم خواست، همچنان طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند و در حد ضرورت از خانه خارج شوند. آقای روحانی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گفت: فعالیت مشاغل کم خطر در تهران، از سی ام فروردین با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت از سر گرفته می‌شود. رئیس جمهور با اشاره کمبود وسایل نقلیه عمومی در شهر‌های بزرگ، از مردم خواست از وسایل شخصی استفاده کنند. آقای روحانی گفت: درباره اجتماعات در ماه رمضان در جلسه بعدی تصمیم‌گیری می‌شود، اما اگر وضع به همین صورت باشد، اجتماعات مذهبی نخواهیم داشت. رئیس جمهور افزود: از امروز هیچ ممنوعیتی در تردد میان شهر‌های یک استان، وجود نخواهد داشت. منع تردد بین استان‌ها نیز، از اول اردیبهشت برداشته می‌شود.

 

نحوه اجرای فاصله گذاری در شهر

بیشتر مردم ، توصیه ها و محدودیت ها را رعایت میکنند . برای برخی حضورهای محدود در اجتماع هم ، دستورالعمل های خاصی در نظر گرفته شده . گزارش همکارم هنرور ، از سطح شهر تهران ، با همین موضوع .

 

چند خبر کوتاه درباره ی کرونا و اقدامات متاثر از آن
بانک مرکزی اعلام کرد : بانک‌ها سامانه‌های برداشت خودکار اقساط وام‌های قرض‌الحسنه را در ماه‌های فروردین و اردیبهشت اصلاح کنند تا مانند اسفند از حساب مشتریان قسطی برداشت نشود . در برخی از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مبالغ برداشت‌شده به مشتریان برگردانده شد.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: تست شناسایی آنتی بادی و تست سریع کرونا در کشور تولید شد و به زودی در دسترس قرار می گیرد . جهانپور افزود: این روش های تشخیص سریع، کم هزینه و فراگیر، اجرای مرحله ای فاصله گذاری هوشمند را در هفته های آتی تسهیل خواهد کرد.

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اعلام کرد : ماه مبارک رمضان امسال مبلغ اعزام نمی‌شود . مرکز پاسخگویی به احکام دفتر تبلیغات اسلامی با شماره 096400 در ماه مبارک رمضان به روزه داران خدمت رسانی می‌کند .

نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع بررسی وضع ویروس کرونا در ایران و جهان و آخرین اقدامات وزارت امورخارجه برگزار شد . در این نشست نمایندگان دستگاه های مختلف حضور داشتند .

 

پیامک سامانه شاد

وزارت آموزش و پرورش با ارسال پیامکی از اولیای دانش‌آموزان خواسته تا برنامه شبکه آموزشی دانش‌آموز “شاد” را نصب کنند . شبکه اجتماعی دانش آموزان ، به نشانی Shad.medu.ir به‌منظور ساماندهی آموزش مجازی دانش آموزان طراحی شده است .

 

طرح فاصله گذاری هوشمند از دیروز اجرا شده و معاون کل وزیر بهداشت می گوید نخستین روز اجرای طرح رضایت بخش بود.

دکتر حریرچی که به برنامه تیتر امشب آمده بود ، حمل و نقل عمومی را نگرانی اصلی در شیوع کرونا برشمرد و از کاهش 40 تا 50 درصدی ترددها در معابر عمومی در روز شنبه خبر داد.

 

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به مراجعه بیش از نیم میلیون نفر از مشاغل و اصناف به سایت وزارت بهداشت و درخواست اخذ مجوز گفت: شناسایی مبتلایان بی علامت یا کم علامت کرونا از اهداف مهم اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی است .

رزمایش پاکسازی ادارات و وزارتخانه ها

همزمان با آغاز به کار دوسوم کارکنان دولتی و سازمانها ی عمومی ، رزمایش دفاع زیستی بسیج ادارات و وزارتخانه ها برای مقابله با ویروس کرونا در سطح شهر تهران برگزار شد .

 

جمع بندی شهرستانها درباره آغاز به کار اصناف
فعالیت اصناف کم خطر از 23 فروردین آغاز شده است. کسبه و فعالان اقتصادی تا آخر هفته فرصت دارند در سامانه “سلامت دات جی او وی” ثبت نام کنند . برای رهایی از شر کرونا همه باید نکات تاکید شده را رعایت کنند .

 

تودیع و معارفه وزیر جهاد کشاورزی
معاون اول رئیس جمهور در مراسم معارفه وزیر جهادکشاورزی ، بر ضرورت تامین مواد غذایی کشور تاکید کرد . آقای جهانگیری ، خودکفایی در تولید گندم ، گسترش آبیاری پیشرفته و افزایش کشت گلخانه ای را از توفیقات وزرات جهاد کشاورزی برشمرد و افزود : امروز مایحتاج غذایی مردم تا حد زیادی در کشور تامین می شود .

 

کالاهای اساسی به صورت 24 ساعته در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری می شود … از ابتدای فروردین تا کنون 48 هزار تن انواع کالاهای اساسی از بزرگترین بندر تجاری کشور به استان های مختلف ارسال شده است .

 

آتش‌سوزی در بازارچه سنتی ستارخان تهران اطفا شد
در این حادثه که بامداد امروز روی داد 12 باب مغازه پوشاک در آتش سوخت.

خوشبختانه حادثه خسارت جانی نداشت و در لحظات اولیه 3 نفر به کمک آتش نشانان از محل خارج شدند.

[ad_2]

Source link