مشروح خبر ۲۰ پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 وزارت بهداشت اعلام کرده به علت برخی اختلالات در روز‌های نخست فعالیت، صاحبان کسب و و کار‌های کم خطر تا پنج اردیبهشت می‌توانند به سایت مراجعه و ثبت نام کنند. پیش از این امروز آخرین فرصت ثبت نام اعلام شده بود. در تهران مشاغل کم خطر از شنبه سی ام فروردین می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس، چندین طرح بزرگء صنعتء آب و برقء استان تهران را افتتاح کرد. ارزش این طرح‌ها ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

اخبار کوتاه:
با افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند، راندمان کل نیروگاه، از ۳۳ به ۵۳ درصد، ارتقا یافت و ظرفیت تولید، به ۱۵۰۳ مگاوات رسید. اجرای این طرح، موجب کاهش مصرف سوختء مایع به میزان ۷۵۰ میلیون لیتر در سال میشه و اولین نیروگاهی است که برقء تولیدیش درقالب بازارء برق در بورس انرژی به فروش می‌رسه. رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها گفت: ملت ایران با وجود جنگء همزمان با ویروس‌های تحریم و کرونا، لحظه‌ای، از تلاش در مسیر سازندگیء ایران اسلامی، باز نخواهد ماند

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: اقتضای اجرای عدالت در نظام سلامت اینه که سهم جامعه پرستاری در خدمات پزشکی مشخص و اعطا شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری گفت: تعارض منافع از موانع عدالت در نظام سلامته که باید رفع شود. رئیس دستگاه قضا همچنین در بخش دیگری گفت: بالا بودن آمار بهبودیافتگان کرونا در کشور گواه بسیار روشنی بر عملکرد موثق جامعه پرستاری و پزشکی کشور دانست.

 

و از سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز تا امروز، آزمایش کرونای هزارو ۶۰۶ نفر، مثبت بوده است و متاسفانه ۹۲ بیمار کرونایی هم جان باخته اند. با افزایش این تعداد شمار جان باختگان در کشور به ۴۸۶۹ نفر رسیده است. تاکنون ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر نیز به کووید ۱۹ مبتلا شدند. از این تعداد مبتلا ۵۲ هزار و ۲۲۹ نفر با تلاش کادر درمان بهبود یافتند.

[ad_2]

Source link