مشخصات، قیمت و خرید عایق موتور خودرو مدل X2 مناسب برای سیتروئن زانتیا

۵- صدای تیک و تیک از داخل کاپوت علت : این صدا همراه با کندی عملکرد بالا و پایین شدن خودرو است حتما از گوی فشار یعنی گوی شماره ۵ واصلی خودرو است .که بسیار خطرناک ومهم است . موتور هر دوی این خودروها 2000 سیسی است، اما قدرت موتور مگان 132 اسببخار است که این یعنی از موتور 135 اسببخاری زانتیا ضعیف تر است. فرض کنید در موتور های عادی با ۲سوپاپ برای هر سیلندر احتراق معمولی صورت میگیرد حال بیاییم ۲سوپاپ دیگر اضافه کنیم یعنی احتراق دوبرابر سیستم خنک کنندگی وآلیاژ موتوربرای احتراق یک برابر این خود علت اصلی این مسئله است که در کم کردن آب هم دست کمی ندارد. در بررسیهای این دو خودرو در زمینه ایمنی سرنشینان و سلامت عابران نیز مگان در هر دو مورد نمرهی بسیار بهتری میگیرد. البته توصیه میکنیم با توجه به کارکرد بالای اکثریت قریب به اتفاق این خودروها در صورتی که با عزم جزم قصد خرید زانتیا دارید، حتما سلامت بدنه خودرو و قطعات اصلی آن را به کمک یک متخصص خبره مورد بررسی قرار داده و به شدت در مورد انتخاب خودرو وسواس به خرج بدهید. با توجه به این که زانتیا مدت طولانی در کشور تولید شده است از لحاظ دسترسی به قطعات یدکی و قیمت لوازم شرایط بسیار بهتری از مگان دارد.

در این صورت برای مدتی طولانی میتوانید با آنها سواری باکیفیت و لذتبخش داشته باشید. این حق شماست که با توجه به هزینه ای که بابت خرید انواع لوازم یدکی موتوری و بدنه پرداخت می کنید انتظار دریافت کالا و محصولی با کیفیت را داشته باشید و ما در فروشگاه لوازم یدکی نظری این امکان را برایتان فراهم کرده ایم. نمونه های سالم و نسبتا کم کارکرد زانتیا این روزها بیش از ۳۳ میلیون تومان قیمت دارند و با توجه به مشکلات تعمیر و نگهداری خرید نمونه های ارزان قیمت و کارکرد بالای این خودرو توصیه نمی شود. چیزی نزدیک به ۲۰ میلیون تومان اختلاف قیمت میتواند کفهی ترازو را به نفع زانتیا سنگین کند. افزون بر این موارد عملکرد ضعیف و سنگین ترمز در توقفهای ناگهانی، دید نامناسب عقب، ایمنی غیرقابل دفاع در تصادف از پهلو، عدم استهلاک مناسب نیروی وارده از تصادفها جلو و مواردی از این دست سبب میشوند زانتیا به رغم سوار نرم و مثالزدنی و هندلینگ جذاب، در برابر رقبایی چون رنو مگان دنده دستی ۱۶۰۰ سیسی و هیوندای آوانته دنده دستی نقش یک بازنده را بازی کند و از لیست گزینههای بسیاری خارج شود.

زانتیا به سبب توانمندی و هماهنگی مثالزدنی گیربکس و پیشرانه، همچنین طراحی ساده و جذاب به رغم ایمنی پایین و استهلاک بالا طی سالهای تولید، فروشی معادل ۱٫۲ میلیون دستگاه را تجربه کرد. آن روزها به خاطر قیمت نزدیک این دو خودرو (نزدیک ۳۰ میلیون) خیلیها با هم مقایسهیشان میکردند. شتاب صفر تا صد این خودرو کمتر از ۹.۵ ثانیه می باشد و حداکثر سرعت آن ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت است که برای یک خودروی تقریبا قدیمی، آمار بسیار خوبی به حساب می آید. ۳-لرزش اتاق در حالات مختلف : -در سرعت ۹۰ تا ۱۱۰کیلومتر برساعت علت : بالانس نبودن رینگ های جلو راه حل : تیوبلس -هنگام شتاب بین ۲۰ تا۴۰ کیلومتر برساعت علت :از بخش پلوس یا میل چتری تعادل راه حل: فقط مراجعه به تعمیرکار مجاز -هنگام ترمز بین ۴۰ تا ۲۰کیلومتر برساعت علت :جلوبندی را حل :تعمیر وتعویض وسایل جلو بندی خودرو ۴- سفت شدن فرمان زانتیا علت : علل متعددی این مشکل دارد ولی ساده ترین آن کمبود روغن LHM است و نیز بیشتر اوقات از رام فرمان میباشد .

همین اتفاق باعث شده عملکرد مگان در شتاب و سرعت نهایی اندکی از زانتیا بدتر باشد. موقعیت پایین صندلی راننده هم باعث شده تسلط روی خودرو کم باشد و دید عقب نیز نسبتا محدود. این مدل از نظر ظاهری با پرشیا تفاوتی نداشت و فقط مشاهده دیسک ترمز عقب و شیلنگ های دوگانه ترمز دیسکی عقب بر روی اکسل عقب است که راه تشخیص را هموارتر می کرد. از اوایل دهه هشتاد شمسی خودروهای دوگانه سوز کم کم به خاطر آلودگی هوا وارد مدار تولید شدن. سنسور دریچه گاز مخصوص در مدل های ۸۹ به بعد به خصوص در مدل های دوگانه سوز از جمله سنسورهایی است که بیشتر دچار مشکل می شود و در دوگانه سوزها باعث می شود موتور در حالت گازسوز خاموش شود و یا درست کار نکند. راه حل : اولین اقدام و مهم ترین اقدام استفاده روغن مخصوص توتال که در دفترچه خودرو ذکر شده میباشد که درصد کاهش روغن را ژایین میآورد زیرا برای حرارت بالا طراحی شده است . علت : فاسد شدن روغن LHM بدلیل حرارت فوق العاده زیاد این روغن که در درجه جوش میرسد برای کنتاکت های سیستم تعلیق که سیستم به نحوی روغن فاسد را دور ریخته و نیازمند روغن تازه است (البته این دلیلی است که کارشناسان سایپا برآنند ) راه حل : اگر این روغن ریزی از نزدیک گوی پشت رادیاتور بود عادی است .وگرنه ازپشت متور باشد به نحوی که زیاد روغن داده و چراغ ایست روشن شود مشکل ممکن است یا از پینیوم فرمان یا از شیر فشار شکن یا لوله ها و شلنگ باشد که حتما باید به نمایندگی مجاز سایپا نشان موتور زانتیا داده شود.