محموله کمک های چین به امریکا ارسال شد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سی سی تی وی اعلام کرد این نخستین محموله کمک های چین است که از شانگ‌های به نیویورک ارسال شد.

این پرواز تنها بخشی از کمک های مورد نیاز ایالات متحده آمریکا است که به شدت نیاز دارد وسایل پزشکی اورژانسی را به اکثر ایالات‌های آمریکا ارسال کند.

ارسال این محموله پزشکی از چین به آمریکا در حالی است که پیشتر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود کشورش برای مبارزه با کرونا آمادگی کامل دارد و تمام امکانات به اندازه کافی وجود دارد، اما او بعدا مجبور شد از خیلی از کشور‌ها و حتی کارخانه‌های داخلی درخواست ارسال و ساخت تجهیزات پزشکی کند.

سفارت چین در ایالات متحده آمریکا در توئیتی اعلام کرد این محموله شامل ۱۲ میلیون دستکش، ۱۳۰ هزار ماسک N-۹۵، یک میلیون و ۷۰۰ هزار ماسک جراحی، ۵۰ هزار دست لباس، ۱۳۰ هزار ژل ضد عفونی و ۳۶ هزار دستگاه تب سنج است.

بر اساس آخرین آماری که توسط دانشگاه جان هاپکینز منتشر شده است در مجموع ۱۴۲ هزار و ۱۰۶ تا کنون در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند تاکنون ۲ هزار و ۴۷۹ نفر هم در اثر ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند در حالی که دو هزار و ۶۸۶ تن هم بهبود یافته اند.

ارسال این تجهیزات پزشکی از چین به آمریکا در حالی است که برآورد‌های انجام شده از داده‌های «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» آمریکا (CDC)، از هر ۵۰ آمریکایی مبتلا به این ویروس که دچار وضعیت وخیمی شده باشند فقط یک نفر امکان دسترسی به تجهیزات پزشکی را داشته و دیگران با خطر از دست دادن جان خود مواجه اند.

آمریکا در زمانی که ویروس کرونا در چین در اوج شیوع بود چندین بار از ارسال کمک‌های پزشکی به این کشور حرف زد، اما مقامات چین اعلام کردند واشنگتن حتی یک ماسک هم به چین هدیه نکرده است.

[ad_2]

Source link