فعالیت 545 هزار بسیجی در راستای مقابله با کرونا

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار نعمان غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: این عرصه کاملا با دیگر عرصه هایی که بسج فعالیت کردهاست متفاوت است. 

 

او افزود: 545 هزار بسیجی در کشور در این زمان و در جای جای کشور در خدمت وزارت بهداشت بوده اند. نقش بسیج یعنی نقش ملت ایران و ارزش های نظام و حاکمیت  دینی و در حقیقت بسیج  نشان دهنده کارکرد خود ملت است که در حوزه های مختلف در مقابله و مبارزه با کرونا فعال هستند. این مجموعه بسیج اگر نبود امکان مقابله با بسیج کرونا نبود.

 

او درباره غربالگری نیز گفت: فقط بخشی از کار ارتباط با سامانه است اما بخش عمده آن با همکاری بسیج است. در جاهایی که ارتباط اینترنتی نیست و دسترسی به تلفن نیست بسیجیان هستند که اطلاعات را ثیت می کند.

 

سردار غلامی گفت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صدا و سیما نیز موجب مهار رعب و  وحشت اولیه ابتلا به ویروس کرونا شده است.

 

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از نکات مهم در این مقطع کرونا که جمهوری اسلامی را از دیگر کشورها جدا می کند همکاری و هماهنگی مردم و نحوه حضور  و جلوه های ایثار در کشور است که جهادگران را در قلب مردم قرار گرفته است.

 

او افزود: بیش از 660 هزار بسته حمایتی به دست مردم و جوانان بسیجی دیروز تهیه شده و بین نیازمندان توزیع شده است و اکنون نیز در استانه نیمه شعبان با کمک مردم و جهادگران بسته های حمایتی در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

 

همچنین در غربالگری، تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی، گندزدایی، کنترل ورود و خروج شهرها، تهیه نیازمندی های سالمندان، اهدای خون، تامین نیروی متخصص در مراکز بهداشتی و درمانی و مجموع عرصه های اجتماعی و درمانی بسیج نقش آفرینی کرده است و در حوزه کمک به مشاغل تولیدی و راه انداز مجدد تولید نیز بسیج می تواند انجام وظیفه کند.

 

 

مهدی مسکنی دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در ارتباط تلفنی گفت: فرزندان خوب جهادی در کنار دستگاه های خدمت رسانی از روزهای اولیه یعنی اوایل اسفند وارد کار شدند و در توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده و در تریاژ ها و سنتر ها فعالیت های بهداشتی را انجام می دهند. 

 

نزدیک 400 هزار ماسک در شهر تهران و 600 هزار ماسک در شهرستان ها تاکنون تولید و در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است.

 

او افزود: امروز در دانش بنیان ها ورود کرده اند و در کنار مجاهدانی که در تولید خدمت می کنند کمک و همکاری می کنند.

 

دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) گفت: در 17 استان فعالیت داریم و در قم و گیلان که کرونا شیوع بیشتری داشته است.

[ad_2]

Source link