فعالیت شبکه اجتماعی دانش آموزان به زودی

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محسن حاجی‌میرزایی – وزیر آموزش و پرورش در برنامه ۱۸/۳۰ شبکه خبر گفت: با همکاری صدا و سیما برنامه آموزش را انجام دادیم و نگذاشتیم وقفه‌ای در آموزش دانش آموزان ایجاد شود.
وی افزود: شبکه‌های آموزشی پوشش خوبی دادند.
حاجی‌میرزایی گفت: معلمانی که برای آموزش از طریق رسانه ملی انتخاب شدند از تهران و استان البرز بودند و این به دلیل دسترسی راحتر بود. این معلمان از میان بهترین‌ها انتخاب شدند.
وی افزود: ما گوش به زنگ ستاد مقابله با کرونا هستیم و تا زمانی که وزارت بهداشت اعلام نکرده ما مدارس را بازگشایی نخواهیم کرد.

 

حاجی‌میرزایی گفت: مدرسه تعطیل شده، اما آموزش تعطیل نیست. ما شبکه‌ای را طراحی کردیم و از فضای مجازی و اطلاع رسانی‌های داخلی کمک گرفتیم. بنا بر این است که مدارس واقعی را در فضای مجازی شکل بدهیم.
وزیر آموزش و پرورش افزود: جای معلم و دانش آموز در کلاس مجازی مشخص است. معلم از همین طریق می‌تواند آزمون بگیرد.
حاجی‌میرزایی گفت: تلاش بر این است تا نیمه فروردین شبکه اجتماعی دانش آموزان عملیاتی شود.

 

وی افزود: در ستاد کرونا تصمیم بر این است که با احتساب آموزش مجازی یک ماه به دوره آموزشی اضافه می‌شود. البته این بستگی به شیوع کرونا دارد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: کتاب‌های که برای آموزش در نظر گرفته شده باید تمام شود. ۷۰ درصد جلو آمده و ۳۰ درصد باقی مانده هم باید اتمام شود.
حاجی‌میرزایی همچنین درباره اعمال افزایش حقوق افزود: معلمان و کارکنان آموزش و پرورش شامل افزایش حقوق شده اند. البته جریان رتبه بندی معلمان هم باید حفظ شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۸ فعالیت مربوط به کاستی‌های سیل و زلزله که در آموزش وقفه ایجاد کرده بود؛ جبران شد. فضای آموزشی در کرمانشاه افزایش پیدا کرده است.
حاجی‌میرزایی درباره بسته‌های تحول گفت: تمرکز روی کارآفرینی است و تلاش می‌شود دانش آموزان در دوره متوسطه یک مهارتی را یاد بگیرند.

[ad_2]

Source link