فعالیت سامانه بارشی در جنوب و شرق کشور

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در استان‌هایی مانند فارس، بوشهر، نواحی شمالی استان هرمزگان و برخی مناطق استان کرمان امروز بارش باران پیش بینی شده است.

 

به تدریج برای فردا در شرق کشور از جمله استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی این سامانه بارشی فعالیت خواهد کرد که در واقع بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است که در مناطق مستعد بارش تگرگ نیز پیش بینی می‌کنیم.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: شدت بارش‌ها در بخش جنوبی به حدی است که می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب‌ها شود.

برای امروز با شدت کمتر بارش‌های خفیف و پراکنده را در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی به ویژه در نواحی کوهستانی در استان‌هایی مانند سمنان و شمال تهران خواهیم داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، برای فردا پنجشنبه شدت بارش‌ها در شرق کشور خواهد بود  طوری که در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، بخش‌های خراسان جنوبی این سامانه بارشی فعالیت خواهد کرد تا اینکه کشور را از مرز‌های شرقی ترک می‌کند.

 

سازمان هواشناسی اعلام کرد:​ روز جمعه نیز سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که ابتدا در نیمه غربی و بعد از آن نیز در بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت.

 

به لحاظ شرایط دمایی نیز روند افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور به خصوص در بخش‌های شمالی پیش بینی می‌شود.

 

آب‌های جنوبی به ویژه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و طوفانی است و در تهران بارش‌ها از روز جمعه به بعد رخ خواهد داد.

[ad_2]

Source link