فردا تازه شروع یک سناریوی تلخ برای کرونا خواهد بود

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا زالی در برنامه تیتر امشب با تاکید ویژه بر ماندن افراد در خانه به ویژه فردا در روز طبیعت گفت: این ویروس ممکن است از اجتماعات ما به عنوان بستر‌های نوین انتشار استفاده کند.

او گفت: هر فرد ناقل به طور تکانه‌ای دو تا سه نفر را می‌تواند در یک روز و در یک ماه بیش از ۴۰۰ نفر را مبتلا کند.

او گفت: اگر چگالی افراد در محیطی زیاد باشد، به طرز چشمگیری سرعت انتشار ویروس بالا می‌رود.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران ادامه داد: متاسفانه تب و تاب این بیماری در تهران بیش از سایر استان هاست، بنابراین هرگونه اقدامی که موجب ایجاد تجمع در یک مکان شود، فاجعه آفرین خواهد بود.

او افزود: امروز میزبان افرادی بدحال‌تر از گذشته در بیمارستان‌ها هستیم که به هشدار‌های بهداشتی در روز‌های آخر اسفند توجه نکردند و سفر رفتند یا در مکان‌ها شلوغ و تجمعات شهری حضور یافتند.

زالی ادامه داد: مردم مراقب باشند، فردا به سرنوشت آن‌ها دچار نشوند.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران تاکید کرد: باتوجه به اینکه در محیط‌های تفرجگاهی از تسهیلات حداقلی بهداشتی برخوردار هستیم، این موجب استفاده از ظروف مشترک و سایر وسایل و نزدیکی افراد با یکدیگر می‌شود و افزایش بیماری را به همراه خواهد داشت.

 

بنابراین حتی خانه ها هم  باید دارای حداقل جمعیت باشند.

دکتر زالی گفت: کادر درمانی از این فشار خسته اند و توان افزوده شدن بار غیرمترقبه بیماری را ندارند؛ غیر منصفانه است که آن‌ها به مدت طولانی از خانواده دور باشند.

 

او افزود: حضور افراد در حیاط و پشت بام منازل هم بدترین شکل ممکن رویارویی با این ویروس است، چرا که تجمعی ایجاد می کند که انتشار ویروس را تسهیل خواهد کرد. 

 

 

سخنگوی ناجا نیز تلفنی اعلام کرد: از مردم تقاضا داریم روز طبیعت در خانه بمانند و از حضور در پارک ها، بوستان‌ها و جنگل‌ها خودداری کنند.

سردار نوریان افزود: پلیس با افرادی که به توصیه‌های بهداشتی توجه نکنند و سلامت دیگران را به خطر بیندازند، برخورد قانونی خواهد کرد.

[ad_2]

Source link