طرز تهیه لیوان های پر شده برای بچه!

 

 

زندگی در هنگ کنگ یک جشن غذایی ثابت است. چیزهای شگفت انگیز زیادی برای خوردن و امتحان کردن وجود دارد و گاهی اوقات بسیار زیاد است. من تمام تلاشم را کرده‌ام که بیشتر اوقات در خانه آشپزی کنم (حتی اگر غذا خوردن در بیرون از خانه در هنگ کنگ بسیار راحت‌تر است!) اما واقعاً تغییری در سطح انرژی و رفاه کلی من ایجاد کرده است. اغلب اجتناب از کربوهیدرات در اینجا دشوار است، اما امروز یک دستورالعمل واقعا سرگرم کننده دارم که افزودنی عالی به لیست کم کربوهیدرات شماست! این بچه ها مثل خوردن کوفته های خوش طعم هستند…بدون احساس گناه!

مدل های پاک کردن ماهی سرخو محلی

اینها ساقه های زیبای بچه بوک چوی هستند که با مخلوطی خوش طعم از میگو یا خرید ماهی سرخو محلی پر شده اند… حتی می توانید مرغ چرخ کرده را امتحان کنید! اجازه ندهید محصول نهایی زیبا شما را بترساند، ساختن آنها واقعاً ساده است. مواد و بخار! این دستور غذا از DayDayCook الهام گرفته شده است، یک سایت آشپزی عالی در اینجا در آسیا که برای پیدا کردن غذاهای جدید برای امتحان عالی است! بیا آشپزی کنیم 🙂

 

آنچه شما نیاز دارید:

4-6 بچه بوک چوی

1/4 پوند میگو یا خمیر ماهی، یا مرغ چرخ کرده یا گوشت خوک را امتحان کنید 🙂

یک مشت گشنیز! اگر گشنیز دوست ندارید، با پیاز سبز عوض کنید

کمی ژامبون پخته شده، یا سوسیس پخته شده چینی (لپ چئونگ)

نمک و فلفل (اگر دارید فلفل سفید را امتحان کنید!)

نشاسته ذرت 1 قاشق غذاخوری

1 قاشق غذاخوری شراب پخت و پز

1 قاشق غذاخوری روغن کنجد

سس اختیاری:

5 اونس آب مرغ

1 اونس مخلوط نشاسته ذرت/آب برای غلیظ شدن

چه کاری باید انجام داد:

 

بوک چوی را بشویید و خشک کنید. سبزی‌های برگ‌دار را خرد کنید، حدود 2 1/2 اینچ از ته آن باقی بمانید.

 

در یک کاسه، خمیر ماهی/میگو، گشنیز خرد شده، 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت، 1 قاشق غذاخوری روغن کنجد، 1 قاشق غذاخوری شراب پخت و پز، ژامبون یا لپ چئونگ خرد شده و نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید.

فنجان های بوک چوی را پر کنید!! من عاشق رنگ‌ها و شکل طبیعی ساقه‌های بوک چوی هستم :

فنجان های بوک چوی را به مدت 12-15 دقیقه (بسته به اندازه) بخارپز کنید تا میگو/ماهی پخته شود و بوک چوی نرم شود.

 

در یک قابلمه کوچک، 5 اونس آب مرغ و 1 اونس دوغاب نشاسته ذرت (فقط آب و نشاسته ذرت، می توانید نمک و فلفل اضافه کنید… مادربزرگ من هم سس صدف را اضافه می کرد!) بیاورید تا غلیظ شود. روی بوک چوی بخارپز شده بریزید و داغ سرو کنید!