طراحی لبخند دیجیتال – دکتر رضا خسروانی متخصص دندانپزشکی زیبایی در تهران – لبخند دیجیتالی

منطقی است که همه ما خواهان لبخندی دلنشین با دندانهای سفید و مرتب بی عیب و نقص هستیم به ناچار با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین افزایش انواع روش ها و درمان های زیبایی دندانپزشکی در سال های اخیر این مهم بی تاثیر نبوده است. هومن سیحون جراح و دندانپزشک زیبایی در این خصوص می گویید: طراحی لبخند دیجیتال حوزه ای جدید در علوم دندانپزشکی است که اساس آن اندازه گیری سیستم های صورتی و دندانی در علم دندانپزشکی زیبایی است و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا زیبایی را برایمان به ارمغان می آورد. اندازه گیری دقیق طرح لبخند با استفاده از تناسب های مختلف و تنظیم پارامترهای طراحی صورت شامل فاصله و دو مردمک فاصله گوشه های لب،ارتفاع صورت و …

انجام می پذیرد.استفاده از نرم افزار پیشرفته و قابلیت منحصر به فرد آن در آنالیز زیبایی صورت و دندان، این امکان را به ما می دهد که به سادگی و با دقت بالا پارامترهای مورد نظررا بررسی و دستورات لابراتوری و کلینیکی را صادر نماییم. با پیشرفت تکنولوزی و بهبود شرایط آموزشی و بهداشتی در کشور و تکیه به روش های نوین درمانی و زیبایی هر روزه شاهد ارتقاء بخش سلامت و خوشنودی و رضایت بیماران بیشتردر حوزه دندانپزشکی و همچنین کثرت طرح لبخندهای زیباتری نسبت به سال های قبلتر در آلبوم های ژورنالی دندانپزشکان باشیم. یکی دیگر از اصولی ترین نکاتی که باید در اصلاح طرح لبخند در نظر گرفته شود موقعیت دندان های بالا نسبت به دندان های فک پایین است.

در اصل، باید نسبت طلایی دندان ها رعایت گردد. برایاینکه بیمار صلاحیت انجام اصلاح طرح لبخند را دارا شود باید از سلامت دهانی خوبی برخوردار باشد و نباید هیچگونه پوسیدگی و بیماری لثه در دهان فرد وجود داشتهباشد. برای اینکه یک شخص بتواند لبخندی زیبا داشته باشد و چهره او ایده آل تر به نظر برسد باید دندان های مرتبی داشته باشد. به طور کلی لبخند زیبا، لبخندی است که حداکثر 2 میلیمتر از لثه ها طراحی لبخند دیجیتالی درآن نمایان باشد. طبق تحقیقات آکادمی زیبایی امریکا بیش از نود و نه درصد بزرگسالان امریکایی تبار اعتقاد دارند لبخند یکی از مهمترین فاکتورها در روابط اجتماعی و موقعیتهای کاری و طراحی لبخند دیجیتالی شغلی است.

طراحی لبخند دیجیتال (Digital Smile Design) انقلابی جدید در دنیای دندانپزشکی زیبایی است. طرح لبخند دیجیتالی (DSD) فرایند انقلابی جدیدی است که نحوه اصلاح لبخندها را تغییر داده است. امروزه با اهمیت فراوانی که انسانها به زیبایی می دهند و پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف از جمله دندانپزشکی سبب شده تا علم جدیدی به علوم دندانپزشکی اضافه شود به طوری که بحث طراحی لبخند دیجیتال چند سالی است به طور گسترده در حال پیگیری و پیشرفت می باشد. هدف مهم و نهایی در درمان طراحی لبخند، رضایت بیمار و زیبایی صورت و لبخند فرد است.