ضوابط جدید تردد مشمولان مقیم خارج از کشور

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار “تقی مهری” گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا به صورت گسترده و جهانی، مشمولانی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور، مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور می‌باشند و به دلیل لغو پرواز‌های خارجی و قرنطینه‌های صورت گرفته از سوی برخی کشور‌ها با مشکل مواجه شده اند، از تسهیلات مصوب ستاد کل نیرو‌های مسلح که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا ارائه می‌گردد، بهره مند می‌شوند.

وی افزود: آن دسته از مشمولان غایبی که بیش از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته اند و براساس مقررات تردد ایرانیان مقیم خارج ازکشور، از سالی دوبار تردد و در مجموع به مدت سه ماه اقامت استفاده کرده اند و در حال حاضر مدت حضور آنان درکشور بیش از سه ماه شده است، بدون هیچ گونه نگرانی می‌توانند پس از بهبود شرایط از کشور خارج شوند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: ضمناً برابر جدیدترین تصمیم ستاد کل نیرو‌های مسلح مقرر شد کلیه مشمولان غایب مقیم خارج از کشور که کمتر از سه سال اقامت دارند نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا می‌توانند با هماهنگی به عمل آمده، برای یک مرتبه مجوز تردد دریافت و با تایید وزارت امور خارجه بدون هیچ گونه نگرانی از کشور خارج شوند.
وی افزود:کلیه مشمولانی که با مجوز سازمان وظیفه عمومی ناجا در دانشگاه‌های خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند و برای دیدار با خانواده به کشور وارد شده اند و به دلیل شیوع بیماری کرونا و لغو پروازها، شرایط بازگشت نداشته اند، محدودیت‌های زمانی قبلی تردد لغو و این دسته از مشمولان نیز می‌توانند پس از بهبود شرایط به کشور محل تحصیل خود بازگردند.
وی ادامه داد: مشمولانی که با مجوز خروج موقت برای سفر‌های تفریحی، علمی و … از کشور خارج و موفق به بازگشت در موعد مقرر به کشور نشده اند، وثیقه سپرده شده این عزیزان ضبط نمی‌شود و در صورت بهبود شرایط و برطرف شدن محدودیت‌های پروازی می‌توانند به کشور بازگردند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، گفت: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی [email protected] از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

 

[ad_2]

Source link