صدرنشینی آمریکا در آلودگی به کرونا

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

شمار مبتلایان به ویروس کرونا ازمرز یک میلیون و ۲۵۶ هزار نفر فراتر رفته است.

 

تاکنون بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ تن به علت به ابتلا به کرونا در آمریکا قربانی شده اند. با این حال ترامپ گفته اوج بیماری در راه است و در دو هفته پیش رو شمار زیادی خواهند مرد.

 

در نیویورک، تجهیزات پزشکی رو به اتمام و تخت‌های بیمارستان‌ها پر شده است.

 

کارشناسان می‌گویند بحران بهداشتی ممکن است به بحران امنیتی و افزایش خرید و فروش اسلحه منجر شود.

خبر‌ها در اروپا اما کمی امیدوار کننده است، آمارها نشان می‌دهد شمار مبتلایان و روند مرگ و میر در ایتالیا، فرانسه و اسپانیا با کاهش روبرو بوده است.

در اسپانیا، دومین کشور درگیر کرونا در جهان ۱۳۱ هزار و ۶۴۶ مبتلا ثبت شده و شمار جانباختگان از ۱۲ هزار و ۶۴۱ تن فراتر رفته است.

در ایتالیا هم شمار جانباختگان در ۲۴ ساعت گذشته از ۵۲۵ تن گذشت. این کشور با بیش از ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر قربانی همچنان در بالاترین سطح مرگ و میر کرونا در جهان قرار دارد.

 در انگلیس در حالی که ملکه الیزابت در گفت و گوی کم سابقه تلویزیونی در صدد آرام کردن مردم بود خبر انتقال نخست وزیر به بیمارستان بار دیگر نگرانی‌ها را افزایش داد، جانسون از ۱۰ روز پیش و پس از تائید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در قرنطینه خانگی بود.

 

گفته شده تا زمان خروج جانسون از بیمارستان، وزیر امور خارجه جانشین او خواهد بود. در انگلیس بیش از ۴۸ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند و حدود ۵ هزار نفر فوت کرده اند.

در فرانسه مقامات این کشور شمار مبتلایان به ویروس کرونا را ۹۲ هزار و ۸۳۹ نفر اعلام کرده اند. تعداد جانباختگان هم به بیش از ۸ هزار تن رسیده است. آمار ابتلا در آلمان هم ۱۰۰ هزار و ۱۲۳ مورد است و هزار و ۵۸۴ تن هم در این کشور جان باخته اند.

[ad_2]

Source link