شمار قربانیان کرونا از ۱۰۰ هزار تن گذشت

[ad_1]

  ساعت ۱۷ به وقت گرینویچ (GMT) (ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران) شمار قربانیان ویروس کرونای جدید و بیماری ناشی از آن یعنی کووید-۱۹ از یکصد هزار تن عبور کرد. آماری که تقریبا یک پنجم آن متعلق به ایتالیاست.

ایتالیا در حالی با حدود ۱۹ هزار مبتلا در رتبه نخست کشور‌ها از نظر آمار مرگ و میر این بیماری قرار گرفته که ایالات متحده با سرعت در حال نزدیک شدن به آن است و تا کنون قریب به ۱۸ هزار جان باخته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و عواقب آن داشته است.

بعد از این دو کشور، اسپانیا با حدود ۱۶ هزار جان باخته در جایگاه سوم قرار دارد و رتبه‌های بعدی در اختیار فرانسه و بریتانیا است و بعد کشورمان با ۴۲۳۲ جان باخته، در رتبه ششم، بالاتر از چین که ۳۳۳۶ فوتی دارد، قرار گرفته است.

بر اساس آمار‌های جهانی، تاکنون بالغ بر ۱ میلیون و ۶۶۶ هزار نفر از شهروندان ۲۱۰ کشور جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این جمع، حدود ۳۷۰ هزار نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند. آمار و اعدادی که بر اساس آن‌ها نرخ مرگ و میر جهانی (Death Rate) ۲۱ درص است. نرخی که امروز در کشورمان بار دیگر کاهش یافت و به ۱۰.۶ درصد رسید.

 

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه‌گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را همه‌گیر جهانی شناسایی و اعلام می‌کند.

 

[ad_2]

Source link