سنندج میزبان کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان شد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 بعد از مذاکرات غیرحضوری سازمان لیگ با مسئولان استان کردستان پیرامون میزبانی از جام باشگاه‌های جهان در رشته کشتی فرنگی صورت گرفته بود، امروز عبدالمهدی نصیرزاده با سفر به شهر سنندج با مسئولان ورزشی و سیاسی استان کردستان دیدار کرد.

 

در نشستی که ظهر امروز (یکشنبه) در استانداری کردستان برگزارشد، نصیرزاده رئیس سازمان لیگ خطاب به استاندار کردستان گفت: هدف فدراسیون کشتی این است که میزبانی رویداد‌های بین المللی به استان‌های کمتر برخوردار اعطا شود و تصمیم گرفتیم اولویت را به استان کردستان بدهیم چراکه کادر مدیریتی قوی در این استان وجود دارد و در رشته کشتی هم آقای خیرآبادی مسئولیت هیئت را برعهده دارند که جزء چهره‌های شناخته شده هستند.

او افزود: کردستان همواره یکی از قطب‌های کشتی فرنگی کشور بوده و قهرمانان زیادی را تحویل کشتی کشور داده است. شاید همواره دغدغه جامعه کشتی در این استان حضور یک تیم از کردستان در لیگ برتر بوده است.

 

برای اعطای میزبانی به کردستان هم چالش اصلی ما اینجاست که این استان حتما یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد. به نظر می‌رسد امسال با توجه به تعویق المپیک و برگزار نشدن مسابقات جهانی، قهرمانان زیادی برای حضور در جام باشگاه‌های جهان اعلام آمادگی کنند.

همچنین مقرر شد بعد از طی شدن مراحل قانونی و موافقت نهایی، سنندج به عنوان میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ برای درج در تقویم کشتی دنیا به اتحادیه جهانی معرفی شود.
 رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹، آذرماه سال ۹۸ به میزبانی شهر بجنورد برگزار شده بود.

[ad_2]

Source link