ساعت جدید اجرای طرح ترافیک تهران

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 «غلامحسین محمدی» عصر چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهر تهران طرح‌های ترافیکی (طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا) از روز شنبه هفته آینده ۲۳ فروردین تا پایان اجرای فاصله گذاری اجتماعی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم این شورا، با توجه به تغییر شروع و خاتمه فعالیت اداره‌های دولتی از ۲۳ فروردین ماه امسال که منجر به افزایش تقاضای سفر در ابتدای روز می‌شود شناورسازی ساعت کاری طرح‌های ترافیک به مدت ۲ ساعت به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شد.

همچنین بر اساس مصوبه امروز (چهارشنبه) شورای ترافیک تهران مقرر شد: بر اساس اعلام ساعت کاری از روز شنبه توسط دولت که ۷ تا ۱۴ اعلام شده، طرح ترافیک به صورتی در نظر گرفته شود که قبل از ساعت طرح بتوان وارد محدوده ترافیکی شد و در ساعت ۱۴ تا ۱۶ نیز امکان خروج وجود داشته باشد و این مساله برای افرادی که با ماشین شخصی در محل کار حاضر می‌شوند مناسب است، همچنین سبب می‌شود تا ساعت ۱۹ افراد جهت تردد متفرقه وارد محدوده طرح نشوند.

بر اساس این گزارش، از روز شنبه ۲۳ فروردین شهروندان باید در کارت شهروندی خود حداقل ۵۶ هزار تومان اعتبار داشته باشند؛ چراکه در غیر این صورت طرح ترافیک برای آن‌ها با ضریب یک حساب می‌شود و در واقع ۲۰ درصد به ضرر آن‌ها خواهد بود و البته برای هفته آینده نیازی به رزرو طرح ترافیک نیست.

پیش‌تر بدلیل شیوع ویروس کرونا شورای ترافیک تهران به منظور کاهش استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی اجرای طرح‌های ترافیکی را به حالت تعلیق درآورده بود.

 هم اکنون ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ها که مالکان خودرو‌ها جریمه نشوند، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران محدود می‌شود.

زمان اجرایی طرح‌های ترافیکی تهران در نیمه دوم سال از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ شنبه تا چهارشنبه است ضمن اینکه روز‌های جمعه و ایام تعطیل نیز این طرح‌های ترافیکی اجرا نمی‌شود. همچنین طرح کنترل آلودگی هوا علاوه بر روز‌های شنبه تا چهارشنبه، روز‌های پنجشنبه نیز از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ اجرا می‌شود.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۱۳ بهمن ماه، لایحه «تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی سال ۹۹ شهر تهران» را با ۲۱ درصد افزایش تصویب کردند و بر این اساس، نرخ پایه به ۲ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به نرخ سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشت.

[ad_2]

Source link