زیردریایی غدیر قابل رهگیری نیست

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار دوم عباس فاضل‌نیا با اشاره به الحاق زیردریایی اورهال شده کلاس غدیر به ناو تیپ زیر سطحی نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: در سطح جهان ما سه کلاس زیردریایی سبک، نیمه سنگین و سنگین وجود دارد که زیردریایی غدیر در کلاس سبک است.
وی افزود: از چند سال گذشته در حال تولید زیردریایی کلاس غدیر هستیم و در کنار معدود کشور‌هایی قرار گرفتیم که می‌توانند در حوزه ساخت تمام کلاس‌های زیردریایی صاحب تکنولوژی باشند.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش، ساخت زیردریایی از پیشرفته‌ترین دانش‌های دنیا و حرکت در لبه فناوری عنوان کرد و گفت: اگر کشوری بتواند زیردریایی بسازد، یعنی به تمامی فناوری‌های پیچیده دست پیداکرده است.

دریادار دوم فاضل نیاز تصریح کرد: ما طبق تدابیر فرمانده معظم کل قوا در راستای ارتقای توان رزم، اقدامات خوبی به خصوص در حوزه زیرسطحی مدنظر قرار دادیم.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش با اشاره به ساخت زیر درایی فاح در دو سال گذشته اظهارداشت: امروز هم شاهد الحاق زیردریایی کلاس غدیر هستیم که سامانه‌های آن به طور بومی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع ساخته شده است.

وی ادامه داد: نقطه قوت کلاس غدیر ابعاد کوچک آن است که قابل کشف و رهگیری نیست. در مقابل می‌تواند با حمل اژدر‌های هوشمند تهدید زیادی را متوجه دشمن کند. از دیگر توانایی‌های آن می‌توان به توانایی بالا در انهدام دشمن اشاره کرد.
زیر دریایی کلاس غدیر امروز چهارشنبه در بندرعباس به ناوگان زیرسطحی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

 

[ad_2]

Source link