زنان جامعه ما نیاز به دلسوزی کسی ندارند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس جمهور با اشاره به حضور فعال زنان در جامعه اظهار داشت: مطمئن هستیم که دختران نجیب جامعه و زنان ما در مسائل اخلاقی و اجتماعی خودشان مراقبت‌ها را انجام می‌دهند و نیاز به دلسوزی کسی در این باره ندارند.
آقای حسن روحانی رئیس جمهور در ابتدای جلسه هیئت دولت با اشاره به میلاد حضرت معصومه (س) و تبریک دهه کرامت، گفت: حضور فاطمه معصومه (ع) در سرزمین قم و وفاتش در همان سرزمین، مایه برکت بزرگی برای ایران اسلامی به ویژه منطقه قم بود.
رئیس جمهور ادامه داد: همین حضور و همین مدفن، باعث شد پیش از صد سال پیش بزرگترین مرکز حوزه علمیه برای علوم اسلامی در قم تاسیس شود و امروز برای بیان علوم اسلامی به ویژه فقه شیعه و البته سایر علوم یک مرکزیت مهم ما حوزه علمیه قم است.
آقای روحانی همچنین به نامگذاری روز ولادت حضرت معصومه (س) با عنوان روز دختران اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فضای خوبی برای حضور زنان در مراکز علمی – تحقیقاتی و تولیدی آماده شده و من فکر می‌کنم این یکی از افتخارات جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید است که باعث باز کردن فضا برای حضور همه زنان در فعالیت‌های مختلف شده است.
رئیس جمهور با اشاره به حضور زنان در حوزه‌های مختلفی، چون دانشگاه ها، بیمارستان‌ها و ادارات، افزود: ما می‌بینیم که این حضور بسیار پررنگ و باشکوه است.
رئیس قوه مجریه با اشاره به حضور پررنگ و باشکوه زنان ایرانی در جامعه، تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند در دنیا این اتهام را به ما بزند که اسلام دین مردسالار است و حقوق زنان در آن تضییع شده است. قرآن مجید هم به تصریح درباره حقوق زنان بیان کرده است که همان قدر که مردان حق دارند از فرصت جامعه استفاده کنند زنان هم حق دارند.
آقای روحانی با اشاره به تعابیر قرآنی که درباره زن و مرد وجود دارد، گفت: این تعابیر در قرآن یکسان و حیات طیبه به همه وعده داده شده است.
رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: امروز زنان در بخش‌های مختلف حضور دارند. دیروز در جلسه‌ای که با استانداران برگزار شد، صحبت از این بود که چه مقدار از فرمانداران از زنان هستند و چقدر مسئولیت را در وزارت کشور برعهده دارند.
آقای روحانی با بیان اینکه دختران نجیب جامعه و زنان ما درمسائل اخلاقی و اجتماعی خودشان همه مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند، گفت: نیازی نیست کسی در این زمینه بخواهد دلسوزی کند، چرا که زنان ما خودشان در اینگونه مسائل دلسوزتر هستند.
رئیس جمهور گفت: شهید بهشتی، سید شهدای مظلوم تاریخ ایران است.
آقای حسن روحانی با اشاره به شخصیت شهید بهشتی و شهید باهنر، افزود: این دو شهید سرمایه بزرگی بودند که جایگزین آن‌ها در تاریخ کشور ما بسیار سخت است.
رئیس جمهور تصریح کرد: مرحوم شهید بهشتی علاوه بر علم و دانش حوزوی یکی از مجتهدین مسلط و اساتید بزرگ حوزه علمیه قم در دهه ۳۰ بود و در سال‌های ۳۷ و ۳۸ از مدرسین عالی مقام بود، همچنین این شهید در دهه ۴۰ مقالات شان، سخنرانی هایشان در فعالیتی که در داخل کشور و خارج از کشور داشت به خصوص در زمینه مدیریت از شخصیت‌های به نام، کم نظیر و بی نظیر در دهه‌های گذشته در زمینه مدیریت بود.
آقای روحانی با اشاره به نقش مدیریتی شهید بهشتی افزود: هم مدیر پرورش می‌داد و هم خودش بهترین مدیر بود و معتقدم مردم ما در اداره مجلس خبرگان رهبری مدیریت شهید بهشتی را به خوبی مشاهده کردند و در تأسیس قوه قضائیه اسلامی مدرن که به دست ایشان تأسیس شد و امام (ره) در سال ۵۸ حکمی را به ایشان دادند و باید خط شهید بهشتی زنده باشد و آن را احیاء کرد، شیوه رفتار ایشان در قوه قضائیه که قوه قضائیه‌ای را تأسیس و اجرا کرد و دارای ذهن بازی بود و با سعه صدر در تلویزیونی بحث می‌کرد که به شکل مستقیم و زنده و غیر مستقیم در مقابل افراد مختلف با متانت و صبر به مناظره و گفتگو می‌نشست.
رئیس جمهور با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، گفت: شهید بهشتی کسی بود که در برابر ناروایی‌های بی حساب و کتاب و ظلمی که به ایشان شد صبور بود، شاید در تاریخ به کمتر کسی این ظلم شده باشد.
آقای روحانی افزود: ایشان سید شهدای مظلوم تاریخ ایران است، یعنی در شهدای مظلوم سیدمظلومی شهید بهشتی است که چه ظلمی به او شد و چه صبری تحمل کرد و من این نکته را قبلاً گفته ام که شهید بهشتی به من گفت به خدمت امام (ره) برای استعفا رفتم که دیگر مصلحت نیست باید من کنار بروم، قبل از اینکه این را طرح کنم عده‌ای در حال شعار دادن بودند و امام (ره) در حال ورود به حسینه برای سخنرانی بودند. رئیس جمهور از قول شهید بهشتی ادامه داد: امام رو کرد به من و گفت آقای بهشتی ببینید این مردم چه شعار می‌دهند، این‌هایی که برای من شعار می‌دهند اگر تمام عالم علیه من شعار دهند و مرگ بر فلانی بگویند (این را بهشتی برای من نقل کرد) برای من فرقی در انجام وظیفه ام نمی‌کند و این روحیه بلند و عملکرد درخشان این مرد بزرگ بسیار مهم است و امیدوارم همه قضات ما در همان مسیر و راه را ادامه دهند.
آقای روحانی تصریح کرد: در شرایط سخت به شدت خواستار این هستیم که قوای دیگر ما را از جمله قوه مقننه و قضائیه ما را یاری و کمک کنند و با کمک یکدیگر و حضور سایر ارکان و نیرو‌های مسلح و مقام معظم رهبری به خوبی از این سختی‌ها و مشکلات عبور خواهیم کرد.

[ad_2]

Source link