ردیاب دام و حیوانات باید چه ویژگیهایی داشته باشد؟

با نصب یک ردیاب قلاده ای برروی حیوان و یا استفاده از ردیاب زیرپوستی حیوانات می توان فرایند ردیابی و اطلاع از ویژگی های جسمانی حیوان را بررسی کرده و به آنالیز رفتار حیوان پرداخت. در صورت دور شدن حیوان خانگی از منطقه تعریفشده در نرمافزار (جئوفنسینگ یا همان حصار مجازی)، GPS ردیاب به سرعت هشدار میدهد. بهعنوان مثال، Link AKC از بلوتوث برای ارتباط با ردیاب حیوانات بهره میبرد و بهمحض اینکه ارتباط با بلوتوث قطع شود یعنی حیوان خانگی زیاد دور شده است و از دسترس خارج شده است. اگر شما یک اسب مسابقه گران قیمت داشته باشید و شب ها از نگرانی دزدیده شدن آن خواب به چشمتان نمی آید، می توانید با یک ردیاب اسب مشکل خود را حل کنید.

حتی میتوان همزمان چند حیوان نگهداری کرد و با استفاده از ردیاب آنها را کنترل کرد. و یا محل دقیق آنها را مستقیماً در تلفن هوشمند یا هر مرورگری مشاهده کنید. دستگاه ردیاب برای حفظ امنیت حیوانات خانگی در برابر سرقت، یا ورود به محدوده های خطرناک و در زمان هایی که از شما فاصله گرفته اند مفید و کاربردی است.

یکی دیگر از ویژگی های آن میتوان به تعریف کردن مکان های امن اشاره کرد یعنی به صاحبان حیوان خانگی این امکان را میدهد ک اگر از محدوده مشخصی که برای حیوان خانگی خود تعریف کرده اید خارج شود به شما هشدار داده خرید ردیاب زیرپوستی حیوانات شود. هرگز چهره زنی را که با ماشین به دنبال سگ گمشدهاش میگشت و با چشمان پر از اشک از من پرسید آیا یک سگ سفید با موهای بلند ندیدهام؛ را فراموش نمیکنم.

اما بیشتر افراد که از ردیاب سگ و گربه استفاده میکنند؛ ترجیح میدهند از طریق تلفن همراه آن را کنترل کنند. GPS دام و حیوانات به شما اجازه میدهد تا حیوانات خود را در هر زمان و مکانی پیدا کنید. امروزه در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و سایت های مختلف، صفحاتی صرفاً جهت درج آگهی حیوانات گمشده ساخته شده اند و هر روز تعدادی از صاحبان این حیوانات آگهی حیوان گمشده شان را در آن درج می کنند و گاهی مژدگانی با مبالغ بسیار بالایی در نظر می گیرند که نشان از میزان غم و امید به پیدا شدن حیوان دوست داشتنی شان را دارند که به آن وابسته شده اند.