راه اندازی شغل عطاری از صفر تا صد – ورزمان

متأسفانه ، خواهید دید که برای شروع عطاری هیچ سند خاصی لازم نیست و این امر منجر به برخی مشکلات در عطاری شده است. از آنجا که راه اندازی این شغل به دوره و تحصیلات آموزش عالی نیازی ندارد و از طرفی مدرک مشخصی هم برای باز کردن یک مغازه عطاری ضروری نیست، این موضوع زمینه ساز برخی مشکلات از قبیل قاچاق کالا در عطاری ها می باشد. راه اندازی و بازار کار عطاری عَطّاری ها داروخانه و عطرفروشیهای سده های میانه در جهان اسلام بودهاند که امروزه نیز ارزش داروشناسی خود را بیشتر بر پایهٔ ادویه و داروهای طب سنتی و گیاهی نگه داشتهاند.

عطاری محل کسب عطار است و محلی است برای عرضه و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی، گیاهان دارویی، عرقیات گیاهی، و در کل مفردات استاندارد و بهداشتی و فرآوردههای طب سنتی ایرانی که توسط شرکتهای مجاز و معتبر تولید شده باشند و عطار کسی است که به اصول شناشایی، خواص و نگهداری و عرضه این موارد آگاهی کافی داشته باشد.

پس عطارخانه یا عطاری دکان عطار، محل کسب عطار یا فروشگاه محصولات طب سنتی است. وی ادامه داد: این حکیم یزدی پس از آن در حاشیه خیابان جدید آن زمان که امروز بین بانک سپه و بازار سنتی معروف به هادیاوف یا هادیزاده تربتحیدریه قرار دارد کار خود را پی میگیرد و تاکنون نوادگانش با عنوان “گیاهان دارویی مدرسی” در همین مکان کار در حرفه اجدادی خود را ادامه دادهاند. همچنین در تمدن ایران باستان در كتیبه های مربوط به زمان هخامنشیان، از زعفران به عنوان گیاه دارویی با خواص و كاربرد بسیار فراوان یاد شده است. فرد مصرف کننده نیز با مصرف این ترکیبات به عوارض ناشی از کورتن دچار می شود و عارضه های دیگری برای وی پدید می آید.

2. دارو های گیاهی و حیوانی در طول تاریخ به شکل های مختلف از قبیل پودر، قرص، پماد، روغن و غیره وجود داشته است. پزشکانی که به همراه ارتش این سرزمین ها به مناطق مختلف سفر می کردند، به جمع آوری و طبقه بندی گیاهان دارویی اقدام کردند. اخیراً گفته شده است که آنها باید در کلاسهای تحت نظارت وزارت بهداشت شرکت کنند ، که شامل بازآموزی و یادگیری قوانین عطاری ، از جمله قوانین خرید ، بهداشت ، کار و امور اجتماعی و مباحث عطاری شامل آشنایی است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد عطاری طاها لطفا به بازدید از وب سایت ما.