راه اندازی «رزمایش بخشش ایرانیان» به همت کمیته امداد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مرتضی بختیاری در ارتباط زنده با شبکه خبر گفت: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و توجه ویژه ایشان به نیازمندان،و آسیب دیدگان ناشی از کرونا، خیزش عمومی از سوی مردم و خیرین و مراکز نیکوکاری و نهاد‌های انقلابی همچون بسیجیان بوجود آمد و از رو پس از تشکیل شورای اطلاع رسانی در کمیته امداد در همان روز ” رزمایش بخشش ایرانیان” تشکیل شد که اهم برنامه‌های آن به این شرح است:

 

تجمیع بانک اطلاعات نیازمندان؛ هم افزایی در جذب و توزیع منابع؛ شفافیت در عملکرد و اعتماد سازی؛ یکپارچه سازی اطلاعات خدمات قابل ارائه در جهت رعایت عدالت اجتماعی و توزیع منابع؛ افزایش مشارکت مردم و طبقه بندی نیازمندان و محرومین.

وی با اشاره به وجود حدود ۴ هزار مرکز نیکوکاری در مساجد  و برنامه‌های مناسب مجمع خیرین تاکید کرد: کمیته امداد در اجرای ماده ۶ اساسنامه خود در کنار همه خیرین و مراکز نیکوکاری است.

 

رئیس کمیته امداد در ادامه با اشاره به راه اندازی آزمایشی سامانه ” سخا ” در خراسان رضوی گفت: پس از ارزیابی عملکرد این سامانه در استان در سطح ملی راه اندازی خواهد شد.

آقای بختیاری گفت: در این سامانه اطلاعات تمام خادمان به نیازمندان با کد ملی قرار داده می‌شود و کار خیر به نام خود فرد خیر تمام می‌شود نه کمیته امداد.

وی هدف از راه اندازی این سامانه را رسیدگی عادلانه به نیازمندان و جلوگیری از سوء استفاده برخی عنوان کردو افزود: برای این کار شماره حساب‌هایی در نظر گرفته شده است که به این شرح است:

شماره كارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ و نیز شماره حساب ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰ و نیز شماره ۳۳۳۳ بانک ملی که آماده دریافت کمک‌های خیرین در سراسر کشور هستند.

آقای بختیاری همچنین کفت: کد #۱*۸۸۷۷ * هم برای همین منظور راه اندازی شده است که خیرین می‌توانند با ارسال عدد ۱ در این امر خیر شرکت کنند.

رئیس کمیته امداد همچنین افزود: با توجه به انکه امسال در ماه مبارک رمضان امکان اطعام نیازمندان در مساجد وجود ندارد، ۳۱۳ مرکز برای اهداء و اطعام نیازمندان با عنوان ” اهداء و اطعام مهدوی” راه اندازی شده است که افراد با ارسال عدد ۱ به سامانه فوق می‌توانند در این کار خیر هم شرکت کنند.

[ad_2]

Source link