دکتر علی اصغر شیرازی

وی عنوان کرد: دسته دیگر از جراحیهای پلاستیک و زیبایی گوش مربوط به ضایعات اکتسابی یا ناشی از بروز حوادث و بیماریهای است به طور مثال کنده شدن کامل یا قسمتی از لاله گوش در تصادفات و منازعات و حوادث مختلف که برای انسان رخ میدهد که اصلاح آنها نیازمند تکنیکهای پیشرفته جراحی پلاستیک خواهد بود. وی اظهار کرد: جراحی پلاستیک و زیبایی گوش به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند یا مربوط به اصلاح نقایص و معایب مادرزادی هستند و یا مربوط به اصلاح نقایص و معایب اکتسابی. دکتر باطنی اظهار داشت: در نتیجه دو قسمت عمده جراحیهای زیبایی گوش متمرکز بر روی اصلاح نقایص خلقتی و مادرزادی و جراحیهای مربوط به تروما عوارض ناشی از تروما برجسته بودن گوش نوزاد میباشد. دکتر باطنی ابراز کرد: پروتزهای مناسب گوش نیز وجود دارد که غالبا برای کودکان استفاده از آنها مشکل است ولی بزرگسالان میتوانند از آن در صورت نیاز استفاده کنند. دکتر فتحی تشریح کرد: مهمترین اقداماتی که باید قبل از عمل زیبایی اتوپلاستی انجام دهید از این قرار است که انجام یکسری صحبتها میان مراجعهکننده و پزشک در خصوص سوابق بیماری و یا داروهایی که مراجعهکننده استفاده میکند، انجام آزمایشات معمولی که باعث میشود پزشک از وضعیت عمومی مراجعهکننده اطلاعات دقیقی به دست آورد.

از نظر بررسی بعد ژنتیکی برجسته شدن گوش ها باید به این نکته اشاره کرد که، هنگامی که گوش در جنین شکل می گیرد و غضروف های آن رشد می کنند، عوامل ارثی می توانند سبب برجسته شکل گرفتن گوش در جنین شوند. با وجود آن که جراحی بینی در ایران از اواخر دهه شصت شتاب روز افزونی به خود گرفته است و عمدتا زنان را به خود جذب کرده است اما آمارها در سال های اخیر نشان می دهد که مردان نیز در زمره افراد خواستار جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند که طبق آمار اعلام شده، اغلب این افراد در گروه سنی 17 تا 25 سال قرار دارند. جراحی تصحیح آن عمدتا بعد از پنج سالگی انجام میگیرد تا کودک همکاریهای لازم در مراقبتهای بعد از عمل نیز داشته باشد. و در کلام آخر باید بیان کنیم که دکتر های نام برده شده در این مقاله برای معرفی بوده و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات دقیق تری به دست آورید. انواع تکنیک های بخیه زدن می تواند یک پیچ آنتی هلیکال را خلق کند. حال اگر ناهنجاریهای گوش در قسمت میزان و ضخامت غضروفها باشد جراح به اندازه لازم از آنها برداشته تا گوش به حالت طبیعی اصلاح شود و در صورتی که نیازی به برداشتن غضروف و یا پوست اضافی نیست جراح با زدن بخیههای دائمی حالت غضروف را به حالت طبیعی تبدیل کرده وبرجستگی در نمای روبه رو را از بین میبرد.

وی گفت: افراد جهت دستیابی به جراحان مجاز و کارآزموده میتوانند اطلاعات لازم را از مجاری قانونی مانند وب سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران، سایت نظام پزشکی و وزارت بهداشت کسب نمایند تا بتوانند بهترین نتیجه را از عمل خویش دریافت کنند. وی اضافه کرد: فقدان لاله گوش اختلالی است که در برخی از کودکان رخ داده و معمولا در پسران شایعتر از دختران است لذا در چنین مواردی بازسازی گوش در سنین کودکی مثلا در حوالی ۸ تا ۱۰ سالگی انجام میپذیرد تا کودک در معرض قضاوت همسالان خویش قرار نگیرد. وی ادامه داد: این عمل جراحی با هدف کوچک کردن گوشهای بیش از اندازه بزرگ، متقارن کردن گوشهایی که مثلا یک گوش بالاتر از گوش دیگر قرار دارد و همچنین برطرف کردن بیرونزدگی گوشها و نزدیک کردن گوش به سر انجام میشود. اتوپلاستی با یک برش کوچک در پشت گوش ، در چین طبیعی گوش ، جایی که این اندام با سر تلاقی می یابد ، آغاز می شود. بعدها محل برش به خوبی ترمیم می شود و به دلیل موقعیتی که دارد هیچگاه دیده نمی شود. دکتر نیکو مرام گفت: این عمل جراحی اگر به دست جراحان توانمند دوره دیده انجام گیرد عوارض زیادی نداشته و غالبا جراحی ماندگار است و نیاز به جراحی مجدد نخواهد داشت و اکثر بیماران و والدین از انجام عمل رضایت کافی خواهند داشت.

دکتر نیکو مرام ادامه داد: بعضی مقالات وجود دارد که درمانهای غیر جراحی را از بدو تولد تا شش ماهگی که گوش فرمگیری خوبی در آن موقع دارد را به کودکان مبتلا به گوش برجسته توصیه میکنند که این درصورتی است که مشکل زود توسط والدین تشخیص داده شود تا با طراحی غالبهای خاص و همکاری والدین بتوان فرم گوش را در طی رشد طبیعی کودک فرم دهی مناسب داد. شاید این شرکت به سیاست گذاری های خود در استفاده از پلاستیک برای کاهش قیمت این میان رده پایبند بوده و یا دوستدار کسانی است که از در دست گرفتن گوشی بزرگ و سبک لذت می برند که سامسونگ در این باره می گوید A51 در سطحی از سبکی و راحتی طراحی درمان گوش برجسته بدون عمل شده است. در برخی خانواده به صورت ارثی گوش های برجسته وجود دارد ، اما اغلب به طور تصادفی اتفاق می افتند. دکتر سهرابی دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک صورت می باشد و چندین سال در زمینه ی جراحی و ترمیم، دوره دیده است و همچنین دارای چندین سال تجربه و مطالعه در زمینه ی آناتومی صورت و به طور تخصصی در زمینه ی جراحی زیبایی می باشد.دکتر سهرابی تمامی دوران طبابت خود را به جراحی پلاستیک صورت اختصاص داده است.