دو رقمی شدن آمار فوتی‌های کرونا

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  کیانوش جهانپور ضمن اعلام این خبر و ابراز خرسندی از سیر کاهش نسبی رقم مبتلایان و فوتی‌ها بر اثر کووید ۱۹ گفت: هزار و ۵۷۴ مورد جدید و قطعی و مسجل ابتلا به کرونا گزارش می‌شود.

 

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷۴هزار و ۸۷۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴۶۸۳ نفر رسید.

جهانپور با تاکید بر لزوم رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشت فردی و عمومی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: تا ظهر امروز ۴۸ هزار و ۱۲۹ تن از مبتلایان به کرونا بهبود یافته یا از بیمارستان و مراکز درمانی ترخیص شده اند.

او گفت: ۳ هزار و ۶۹۱ تن از عزیزان مبتلا در وضعیت بحرانی هستند.

جهانپور گفت: تاکنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در ۹۵ آزمایشگاه تشخیصی مورد تایید وزارت بهداشت در کشور انجام شده است.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: خبر خوش امروز این است که بعد از مدتها تعداد درگذشتگان بیماری کووید- ۱۹ در ۲۴ ساعت دو رقمی شده است و امیدواریم با کاهش ترددهای غیر ضروری مردم، رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن مردم در روزها و هفته های آینده نیز این روند را داشته باشیم و به مدد الهی بتوانیم اپیدمی کرونا را در کشور شکست دهیم.

 

[ad_2]

Source link