دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیر اقتصاد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این گفتگو ضمن تاکید بر رفع موانع و تسریع و تسهیل در ترخیص کالا‌های مانده در گمرک، دستور داد طبق تاکید جدید دولت، در روند تخلیه کالا‌ها و تجهیزات پزشکی و درمانی که از این به بعد وارد کشور می‌شود، در کمترین زمان اقدامات لازم را به عمل آورد.

رئیس جمهور همچنین تاکید کرده است گزارش اقدامات انجام شده در این حوزه‌ها نیز در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز در این گفتگو، گزارشی از اقدامات این دو حوزه ارائه کرد.

رئیس جمهور دیشب هم در گفتگو با رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار تسریع در اجرای پیشبرد طرح‌های حمایتی دولت از اقشار آسیب پذیر شد. آقای روحانی در این گفتگو بر تسریع در اجرای طرح اعتبار یک میلیون تومانی برای هر خانواده یارانه‌بگیر برای ماه اردیبهشت تاکید نمود.

رئیس جمهور همچنین در گفتگوی جداگانه با وزیران کشور و بهداشت، اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و آغاز فعالیت کسب و کار‌های کم‌ریسک از روز شنبه در همه استان‌ها را یاددآورشد.

رئیس‌جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کار‌های کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این گفتگو گزارشی را از آخرین وضعیت استان‌ها و تهران در روز‌های گذشته و امروز و میزان آمادگی و ارزیابی از اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی ارائه کرد.

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی نیز در این گفتگو گزارشی را از کار کمیته امنیتی و اجتماعی ارائه و بر آمادگی وزارت کشور برای اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی تاکید کرد.

[ad_2]

Source link