دستور رئیس جمهور به وزرای نفت، بهداشت و اقتصاد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت رئیس جمهور با اشاره به آغاز فعالیت کسب و کار‌های کم ریسک در تهران از فردا (شنبه)، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد ارزیابی دقیقی حاوی نقاط قوت و ضعف آغاز فعالیت کسب و کار‌های کم خطر در استان‌های کشور برای طرح در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با قدردانی مجدد از تلاش همه کادر درمانی کشور در مبارزه با بیماری کرونا، گفت: این ارزیابی باید در دو جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در روز شنبه و در نهایت جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در روز یکشنبه ارائه تا در تصمیم گیری‌ها مورد نظر قرار گیرد.

دکتر روحانی اظهارداشت: از روز شنبه و با پیوستن تهران به جمع استان‌های کشور که در آن‌ها کسب و کار‌های کم ریسک فعالیت خود را آغاز کرده اند، عملا دامنه طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، کشوری می‌شود و تمامی ارکان ذیربط اعم از وزارتخانه‌های بهداشت و کشور، صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی باید با برنامه‌های اطلاع رسانی و اقناعی، همچنان بر ضرورت تداوم شعار در خانه می‌مانیم و رعایت عدم جابجایی‌های غیرضروری در کشور و شهر‌ها تاکید کنند تا بتوانیم هر چه سریعتر به مرحله قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا نزدیکتر شویم.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر بهداشت از روند کاهش بیماری کرونا در شماری از استان ها، نقش کادر درمانی، همراهی و همگامی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عمل به شعار در خانه می‌مانیم و همچنین اجرای دقیق پروتکل‌های و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی کسبه و صاحبان کسب و کار‌های کم ریسک را در کاهش بیماری کرونا بسیار ارزنده خواند.

دکتر روحانی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد با همکاری وزارت کشور تیمی را مشخص کنند تا بررسی کند آیا در استان‌ها و شهرستان‌هایی که در مبارزه با بیماری کرونا به وضعیت با ثباتی رسیده اند، امکان برگزاری برنامه‌ها و مراسم عبادی ماه مبارک رمضان هست و یا خیر و اگر در این روند، به نکات و یافته‌هایی رسیدند به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کنند.

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفتگو با ارائه گزارشی از روند کاهشی بیماری کرونا در شماری از استان‌های کشور و همچنین ثبت نام صاحبان مشاغل کم ریسک در سایت سلامت، اظهارداشت: در چارچوب طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و آغاز فعالیت کسب و کار‌های کم ریسک، تاکنون یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۲۵۴ کارگاه در سایت سلامت وزارت بهداشت ثبت کرده اند که یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۷۸۱ کارگاه تایید شده اند و این روند ادامه دارد.

 

***

همچنین رئیس جمهور در گفت وگوی تلفنی با وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر نفت دستور داد تداوم عرضه سهام بنگاه های بزرگ در بورس و جلوگیری از خام فروشی نفت را مد نظر داشته باشند.

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز(جمعه) در گفتگوی تلفنی با فرهاد دژپسند با تقدیر از همه دست اندارکاران سازمان بورس و اوراق بهادار برای زمینه سازی و تسهیل ارائه سهام “شستا” به عنوان یک شرکت عظیم و هلدینگ اقتصادی، گفت: باید روند عرضه سهام شرکت‌های بزرگ در بورس تداوم یافته و موانع احتمالی در این مسیر، هر چه سریعتر مرتفع شود.

رئیس جمهوری تصریح کرد: وزارت اقتصاد و مجموعه بورس باید تلاش کنند که بورس را به عنوان یک بازار بزرگ قابل اعتماد و اتکا برای سرمایه گذاری‌های اصولی و قابل اطمینان و با کمترین ضریب خطر به جامعه معرفی کنند تا از هدررفت سرمایه‌های مردم در بازار‌های غیرقابل اتکا و غیرمولد جلوگیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این گفتگو گزارشی را از آخرین روند بازار سرمایه و پیگیری‌های انجام شده برای تسهیل و تداوم عرضه سهام بنگاه‌های بزرگ در بورس، ارائه کرد.

 

***

رئیس جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت با قدردانی از تلاش همه کارکنان وزارت نفت، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌های اقتصادی دولت در یک سال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه‌ها بدون اتکا بودجه کشور به درآمد‌های نفتی که برای نخستین بار در تاریخ ایران تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده تا بتوانیم هر چه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.

وی به نوسات شدید در بازار جهانی نفت و کاهش بهای آن اشاره کرد و گفت: شتاب دادن به برنامه‌های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فراورده‌های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می‌تواند آسیب نوسات شدید بازار جهانی و کاهش بهای نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممکن برساند.

رئیس جمهوری سال ۹۹ را سال آماده‌سازی و بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیربنایی در کشور خواند و از وزیر نفت خواست به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که پروژه‌های بزرگ نفتی کشور طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی تدوین شده، در موعد مقرر در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

روحانی افزود: چنانچه در مسیر پیشبرد این برنامه‌ریزی‌ها نیز مشکل و مانعی وجود دارد، سریعا این مشکلات به ستادی که برای این منظور در دفتر رییس جمهوری تشکیل شده، ارجاع شود تا هر چه سریع‌تر این موانع احتمالی با همراهی و همکاری برطرف شود.

بیژن زنگنه وزیر نفت هم در این گفتگو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه‌های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با کشور‌های جهان ارائه داد.

[ad_2]

Source link