داورزنی: باید انتظارات ما از تیم ملی والیبال مشخص شود

[ad_1]

به گزارش مشرق، نشست یک‌روزه هم‌اندیشی پیشکسوتان، مربیان، کارشناسان و اصحاب رسانه از ساعت ۹ امروز (دوشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

قانون درباره بازنشستگی داورزنی چه می‌گوید؟

استفاده از نظرات کارشناسان این رشته ورزشی برای اهداف بلندمدت والیبال و تعیین شاخصه‌های انتخاب مربیان تیم‌ ملی در رده‌های مختلف سنی، از جمله اهداف این همایش است که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی درحال برگزاری است.

برای حضور در این همایش که نخستین هم‌اندیشی کلان برای والیبال کشور محسوب می‌شود، از بیش از 70 کارشناس، پیشکسوت، مربی و نماینده رسانه‌ دعوت شده است.

رئیس فدراسیون والیبال، با مطرح کردن این پرسش که از تیم ملی در آینده چه انتظاراتی داریم، گفت: هدف برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، برآورده کردن انتظارات مردم از تیم ملی و والیبال ایران است و باید با استفاده از ظرفیت خانواده والیبال به ارتقای جایگاه جهانی این رشته ورزشی کمک کنیم.

محمدرضا داورزنی در نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور که در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در حال برگزاری است، افزود: به دلیل شرایط خاص کشور تعداد محدودی را به این نشست دعوت کردیم و از دوستانی که در این جمع قرار ندارند، عذرخواهی می‌کنم. یقینا برای موفقیت های این رشته ورزشی، افراد زیادی زحمت کشیدند و انشاالله در نشست های بعدی سایر دوستان را نیز دعوت می‌کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال با تاکید بر این که افتخارات والیبال از زحمات همه عزیزان و خانواده بزرگ والیبال به دست آمده، تصریح کرد: همه اعضای این خانواده بزرگ برای دستیابی به اهداف مهم این رشته ورزشی نگران هستند و اینگونه نشست‌ها، جهت برطرف کردن این نگرانی‌ها برگزار می‌شود.

داورزنی با یادآوری این که والیبال ایران در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان قهرمانی کسب کرده و در برزگسالان نیز در جمع 8 تیم برتر جهان قرار دارد، گفت: باید با برنامه‌ریزی بهتر و استفاده از توانایی خانواده این رشته ورزشی، به تثبیت و ارتقای این جایگاه کمک کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به این نشست گفت: این نشست برای نخستین بار در این سطح برگزار می‌شود و امیدوارم کمکی برای تعیین شاخصه‌های انتخاب سرمربی تیم ملی داشته باشد؛ هر چند که وضعیت ایران و جهان از نظر بحران ویروس کرونا، به گونه‌ای است هنوز تکلیف برگزاری مسابقات 2020 مشخص نیست. برنامه پیشنهادی کنفدراسیون والیبال آسیا برای مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان این رشته در قاره آسیا تدوین شده اما هنوز برگزاری آن‌ها نیز قطعی نیست.

وی ادامه داد: از سوی دیگر پیش‌بینی شده که لیگ‌های ملی کشورها زودتر شروع شود تا در آوریل به پایان برسد تا تیم‌های ملی فرصت مناسب برای آماده‌سازی المپیک توکیو داشته باشند.

داورزنی تاکید کرد: باید مشخص شود که برای آینده والیبال کشور از چه راهکارهایی و چه ظرفیت‌های می‌توانیم استفاده کنیم و یا این که از تیم ملی چه انتظاراتی داریم؟

[ad_2]

Source link