خودروی افرادی که به اطراف تهران بروند هم متوقف می شود

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

انوشیروان محسنی بندپی گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی روز گذشته ۶۴۰ خودرو از ورودی‌های تهران برگشت داده شدند و حدود ۱۳۰ مغازه نیز که محدودیت‌ها را رعایت نکرده بودند، پلمب شدند.

 

پلیس راه حدود ۴۵۰ خودرو را برگشت داده است

او گفت: از صفر بامداد امروز نیز تاکنون فرماندهی پلیس راه تهران بزرگ در سه محور تحت پوشش حدود ۴۵۰ خودرو را برگشت داده است.

استاندار تهران افزود: همچنین نخستین بار امروز توقیف وسیله نقلیه داشتیم و علاوه بر جریمه امروز یک خودرو هم توقیف شد.

جلوگیری از دور زدن خودرو‌ها در اطراف پارک‌ها در روز طبیعت

درباره تمهیدات سیزده بدر (۱۳ فروردین) گفت: پیرو تصمیم‌ها و محدودیت‌های قبلی تمام مراکزی که احتمال جمع شدن افراد در آنجا‌ها وجود دارد مانند پارک‌ها، بوستان‌ها، کنار رودخانه‌ها، طبیعت و هر کجا که ممکن است افرادی در آنجا‌ها جمع شوند، اکیداَ ممنوع شده است و فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ، شرق و غرب استان تدابیری اتخاذ کرده‌‎اند که مانع ورود افراد به این مراکز شوند.

او گفت: در واقع هر جایی که احتمال تجمع افراد می‌رود، تحت کنترل قرار خواهد گرفت چرا که همه ما مکلف هستیم نسبت به قطع زنجیره این ویروس کرونا که عمده‌ترین و اثربخش‌ترین راه برای جلوگیری از این بیماری یا ویروس که قطع چرخه بیولوژیک آن است، کمک کنیم بنابراین حضور جمعی افراد در این مکان‌ها ممنوع است.

استاندار تهران گفت: توصیه و خواهش ما به همشهریان این است که در خانه بمانند و ناقل بیماری نباشند یا اینکه خودشان دچار مشکل نشوند، به همین دلیل در اجرای این مقررات و دستورالعملی که وضع شده بسیار جدی و مصر هستیم و با کسانی که به هر طریقی بخواهند این مقررات و ضوابط را زیر پا بگذارند یا رعایت نکنند، برخورد خواهیم کرد و با اعمال قانون مواجه خواهند شد.

 

ممنوعیت تردد خودرو‌ها از درب خانه نداریم

او درباره ممنوعیت تردد خودرو‌ها از درب خانه نیز گفت: چنین ممنوعیتی نداریم و در واقع عملی نیست چرا که ممکن است کسی برای تامین مایحتاج عمومی خود در این روز از خانه بیرون بیاید یا کسی ممکن است بیماری داشته باشد بنابراین این گونه نیست که بگوییم کسی خودروی خود را در آن روز حرکت ندهد و این عملی نیست.

استاندار تهران ادامه داد: همین طور که امروز نیز خیلی‌ها این محدودیت‌ها را رعایت می‌کنند و در واقع امروز که ۱۲ فروردین است خیلی از مردم خودرو‌های خود را بیرون نیاوردند و در خانه ماندند و به کاهش زنجیره انتقال کمک می‌کنند و فردا نیز مردم رعایت خواهند کرد، اما آن عده‌ای که بخواهند دور و اطراف پارک‌ها، بوستان‌ها تجمع کنند؛ پلیس با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

او گفت: در واقع اینگونه نیست که ما بگوییم کسی از خانه بیرون نیاید، اما اگر عده‌ای در اطراف پارک‌ها و بوستان‌ها تجمع کنند؛ پلیس با اینگونه از افراد نیز که در محیط‌های جمعی بخواهند چرخ بزنند و دور دور کنند، برخورد خواهد کرد.

محسنی بندپی افزود: این موضوع به تمام استان‌ها ابلاغ شده و در برخی از استان‌ها این محدودیت‌ها یک مقدار جدی‌تر است و حتی در استان‌ها نیز نسبت به محله‌ای با محله دیگر جدی‌تر پیگیری می‌شود یا در شهرستان‌های اطراف تهران نیز این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد تا عده‌ای تصور نکنند که، چون این محدودیت‌ها در تهران وجود دارد بنابراین به شهرستان‌های اطراف تهران در شرق و غرب مانند دماوند و فیروزکوه یا ملارد و قدس و شهریار بروند.

او ادامه داد: در شهرستان‌های اطراف تهران نیز این تمهیدات به صورت جدی‌تر اعمال می‌شود و اگر کسی به آنجا‌ها مراجعه کند برگردانده می‌شود و حتی خودروی آن‌ها نیز متوقف خواهد شد.

[ad_2]

Source link